Sayısal seçilmeli mi?

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Şu an 10. sınıfım ama ne seçeceğime daha karar vermedim. Sayısaldan sadece Biyolojiyi sevmiyorum ama eşit ağırlık daha kolay olur gibime geliyor. Sizce hangisini seçmeliyim?
Kimya ortalamam: 90
Fizik ortalamam: 72
Matematik ortalamam: 73
Biyoloji ortalamam: 60
Edebiyat ortalamam: 81
Coğrafya ortalamam: 83

Not: Sadece yazılıdan önceki günler çalıştım. 11. sınıfta düzenli çalışmaya başlayacağım.

Hocam aslında notlara göre değil de, sizi ne tür bir meslek tatmin eder bunu düşünmek lazım. İki tarafta da gerçekten oldukça farklı meslekler var. Ailenizin tanıdıklarından, Youtube'dan çeşitli mesleklere dair tanıtıcı bilgiler alabilirsiniz mesela.

Çalışan her şeyi yapabilir eğer istediğin meslek sayısal bölümündeyse seçebilirsin ama sırf yatarak okumak için eşit ağırlık seçersen hata etmiş olursun başarının bedelini bir dönem ödemeyenler başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler.

Burada meslek tercihlerinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Ben zamanında yatarak okumak için dil bölümünü tercih etmiştim. İstediğiniz mesleğe göre hareket edin.

Zorlanırsın şuan 11.sınıfım ve sayısalım gerçekten zor. Konular ağır çalışmama rağmen yine de konuları zor yetiştiriyorum. Eğer 10.sınıf sayısal derslerinde zorlanıyorsan 11.sınıfta sayısal seçmemeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı