Sayısaldan eşit ağırlığa geçmek mantıklı mı?

Canelo Alvarez

Hectopat
Katılım
14 Mart 2020
Mesajlar
5.301
Makaleler
4
Çözümler
7
Yer
Meksika
Merhaba, sayısal alanından bilgisayar mühendisliği bölümünü çok istiyordum fakat bana 1 sene çalışarak AYT fen kısmını halledebilmek çok da gerçekçi gelmiyor açıkçası. EA alanına geçmek mantıklı mı? TYT ve AYT matematiğini hallederim. Sosyal zaten kolay, edebiyat da bir şekilde ezberlenir. İleride eğer kafamı taşlara vurmayacaksam EA'a geçmek aşırı mantıklı geliyor. Sıralama hedefim 5.000 ile 15.000 arası EA için. Psikoloji, hukuk, iktisat gibi bölümlerde iş imkanı kötü değilse okurum gibime geliyor. Bu sene sınava gireceğim ve AYT fen kısmını halledeceğim kesin olsaydı kesinlikle sayısal seçerim ama işte...

@333365
 

Fujiwara Takumi

Hectopat
Katılım
15 Haziran 2020
Mesajlar
1.686
Makaleler
1
Çözümler
12
Yer
İstanbul
Hocam eşit ağırlık geçmeyip sayısalda kalın. Fen hallediliyor. Sadece düzenli çalışmalısınız. Biyoloji tamamen ezber, Kimya biraz işlem dışında formül ezberi, Fizik zaten formül ezberi. Gidip hukuk okursanız bilgisayar mühendisliği olayı yıllar sonra düşündürür sizi. "Acaba çalışsam olur muydu?" diye. Mesleği bir şekilde halledersiniz ama bu olay gece yatağa kafanızı koyduğunuz anda sizi mutsuz eder.
 

Fujiwara Takumi

Hectopat
Katılım
15 Haziran 2020
Mesajlar
1.686
Makaleler
1
Çözümler
12
Yer
İstanbul
Bu tarz o
@Fujiwara Takumi @Nazım Paşa etrafımda akademik anlamda bilgisine güvendiğim kişiler de aynı sizin gibi düşünüyor. Sayısalda kalacağım yüksek ihtimalle.
Bu tarz olaylarda başkasının bilgisiyle karar vermeyin. Kendiniz düşünün, istediğim mesleği yapmayıp başka meslek yapabilir miyim? diye sorun.
 
Yukarı