Sayıştay: Cumhurbaşkanlığı sarayının bir günlük gideri 7.8 milyon lira

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan 2020 yılına ait denetim raporlarında yer alan verilere göre Saray’ın giderlerinin günlük 7 milyon 870 bin 534 TL olduğu ortaya çıktı. Raporda Saray’ın bir yıllık giderinin ise 2 milyar 872 milyon 745 bin 056 TL olduğu görüldü.

Bu saray her ne kadar birilerinin şahsi malı olmasa bile her gün 7 milyon lira maliyeti olan bir binaya sahip olmak ne kadar doğru? Mesela bu kadar görkemli bir sarayımız olunca işsizlik azalıyor mu? Veya eğitim öğretim kalitemiz yükseliyor mu?
Savunma sanayinden tut ekonomiye kadar bir çok alanda Türkiye zor zamanlar geçirirken bu kadar masraflı bir bina yanlış.
Sayıştay web sitesi kaynak (işin ucu hükümete dokununca inanmamak için kırk takla atanlar için)
CBED8386-DDC8-4898-96BC-6D9B277EC4D1.jpeg

@Savia sanki imparatorluk yönetiyoruz. Şu saraya baksanıza. Hakkını verebilsek neyse diyeceğim de hiçbir işe yaradığı yok. Zamanında Osmanlı devleti de gerileme döneminde batıya güçlü gözükmek için borç alarak saray yapmıştı. Tarihten hiç mi ders almıyoruz?

@Savia sanki imparatorluk yönetiyoruz. Şu saraya baksanıza. Hakkını verebilsek neyse diyeceğim de hiçbir işe yaradığı yok. Zamanında Osmanlı devleti de gerileme döneminde batıya güçlü gözükmek için borç alarak saray yapmıştı. Tarihten hiç mi ders almıyoruz?
İzahı olmayanın mizahı olur gibisinden...
tumblr_nqq1e5DTv51tfgqleo1_400.gif

Üzüldüğüm tek şey, 13.5 milyar yıllık dünya da bu döneme mi denk gelmem.
Bence dönemde değil de ülkede sorun var gibi. Gelişmiş ülkeleri görüyoruz, refah içinde istedikleri gibi yaşıyorlar. Senin almak için 5 asgari maaş verdiğin cihazlara(Macbook Air), adamlar aylık olarak 2 tane alabiliyorlar.

Ben haftalık 30 lira alıyorum. Adam günlük 7.8 milyon lira harcıyor :(
Bizim zamanımızda para yoktu, okula giderken ayakkabı satıp paramızı kazanıyorduk. Şükür edin biraz şükür. :D

(İroni olduğunu söylememe gerek yok sanırım.)

Üzüldüğüm tek şey, 13.5 milyar yıllık dünya da bu döneme mi denk gelmem.

Vallahi ya hele ben küçükken para harcamadığım zaman ailemin parası olması birden fazla lüx aracımızın olması benim para yiyebileceğim dönemde batış yaşamamız 1 adet giriş seviyesi bir aracımız var vallahi mükemmel zamanlama hayat hiç gülmeyecek mi be bize.

Yeni konular

Geri
Yukarı