Sayıştay: Cumhurbaşkanlığı sarayının bir günlük gideri 7.8 milyon lira

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan 2020 yılına ait denetim raporlarında yer alan verilere göre Saray’ın giderlerinin günlük 7 milyon 870 bin 534 TL olduğu ortaya çıktı. Raporda Saray’ın bir yıllık giderinin ise 2 milyar 872 milyon 745 bin 056 TL olduğu görüldü.

Bu saray her ne kadar birilerinin şahsi malı olmasa bile her gün 7 milyon lira maliyeti olan bir binaya sahip olmak ne kadar doğru? Mesela bu kadar görkemli bir sarayımız olunca işsizlik azalıyor mu? Veya eğitim öğretim kalitemiz yükseliyor mu?
Savunma sanayinden tut ekonomiye kadar bir çok alanda Türkiye zor zamanlar geçirirken bu kadar masraflı bir bina yanlış.
Sayıştay web sitesi kaynak (işin ucu hükümete dokununca inanmamak için kırk takla atanlar için)
CBED8386-DDC8-4898-96BC-6D9B277EC4D1.jpeg

Bence dönemde değil de ülkede sorun var gibi. Gelişmiş ülkeleri görüyoruz, refah içinde istedikleri gibi yaşıyorlar. Senin almak için 5 asgari maaş verdiğin cihazlara(MacBook Air), adamlar aylık olarak 2 tane alabiliyorlar.

Hocam gelişmiş ülkeler bir aylık asgeri ücret ile 2000 model araç alıyor biz de Türkiye'de yemeden içmeden 1 yıl boyunca çalışsak şahin sl alabiliyoruz ha bir de 4 bin kredi çekersen slx alırsın 😅

Bu millete az bile. Ben olsam daha büyüğünü yaptırırım. Benim cumhurbaşkanım günde 7 milyon TL harcasın istemiyorsanız oy vermeyin kardeşim. Ya da rakip partilere oy verin. Yok Mansur ülkücü ona vermem, yok Ekrem bunu dedi ona vermem. Siz bilirsiniz, hayır 5 senede bir seçim olmasa kızmayacağım.

Kendisinin geçmişte söylediklerini mesela şimdi ona karşı söylesek hakaret suçu işlemiş oluyoruz. Halbuki onun söylediklerini ona hatırlatmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Bir de haberlerde gördüm yabancı gazeteci röportaj sırasında ona 100.000'den fazla hakaret davası hakkında bir şeyler söylemiş. O da "yok öyle bir dava filan, ben güvenmiyorum bunu gösteren kurumlara" demiş. 🤣
Haber linki:

Burada buna tepki gösteren genç arkadaşlarıma bir şey söyleyeyim. Umarım yaşınız ve zamanınız gelince saçma sapan seçimler, kararlar vermezsiniz.

Geri
Yukarı