Scooter vs Mobilet vs Cub

Selim Özbek

Hectopat
Arkadaşlar yaşım 16 ehliyetim yok. Bu yüzden kendime bir motosiklet almak istiyorum. Ama mobilet mi almalıyım scooter mi cub motor mu karar veremedim. En az hangisinden ceza alırım bir de elektrikli scooterlara pek sıcak bakmıyorum yavaş gittikleri için daha önce elektrikli scooter kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi ana yolda vs.

Ehliyet almadan motorlu bir bisiklet veya araç kullanmanızı hem sizin hemde asıl trafikteki diğer sürücülerin yani bizim can sağlığımız için önermiyorum. Siz hatalı bir şekilde bile bize carpıp ölseniz biz uğraşırız çünkü. Tavsiyem ehliyet gerektirmeyen belli bir km üzerine çıkmayan elektrikli modellerin incelemelerini izlemeniz ve buna göre karar vermeniz. Spor görünümlü elektrikli motorsikletler görmüştüm ama modelini hatırlamıyorum araştırın isterseniz.

Cup daha mantıklı yeni başlayan adamsın motorda vitesi öğrenmiş olursun ayrıca 50lik ucuz sıfır cuplar var ileride cc yükseltme şansında olur teker çapı büyük ve sele daha uzun. Mobilete hiç bulaşma zaten.Elektrikli adı altında satılan çöplere değinmiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı