ScpToolKit Gizli Virüs Olabilir mi?

Regfud

Hectopat
Herkese merhaba.

Uzun zamandır kullandığım fakat yakın zamanda attığım format sonrasında kafamı kurcalayan bir program. Uzun süredir de lisanslı olarak kaspersky kullanıyorum ve virüs olarak görmüyor. Format sonrası görev yöneticisinden arka planda çalıştığını fark ettim ve her bilgisayarı açışımda saniyelik bir güncelleme ekranı geliyor karşıma.
Virüstotal sitesinden bugün tarattığımda bu programın alt dosyalarından biri olan ve arka planda aktif olan ScpServer.exe virüs olarak gözüktü.

Güvenmiyorsan sil diyebilirsiniz ama PS kolunu bilgisayar üzerinden bu kadar rahat kullanabileceğim başka bir program bulabilir miyim ve bu programdan daha güvenilir olur mu emin değilim. Bu konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Açıkçası bilgisayarımın güvenliği konusunda biraz takıntılıyım ve performansını düşürecek her şeyden kaçınmaya çalışıyorum. PS kolunu Rocket League oyunu için kullanıyorum ve bu oyundan vazgeçmekte istemiyorum. Nedir bu program?

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
DS4Windows programını deneyebilirsiniz DualShock 4 kullanıyorsanız.

DS3 var elimde tek bir oyun olduğu için ve DS3 yeterli olduğundan daha üst modellere gitmedim. Scp güvenilir değil ise mecbur kalacağım anlaşılan. Programın güvenliği hakkında bilginiz var mı?

Maalesef hiç kullanmadım bilmiyorum fakat sadece 67 taramadan 1 tane çıktıysa virüs olma ihtimali düşük bence.

Geri
Yukarı