Çözüldü .scr Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bogazitchy

Kilopat
Yer
Sakarya/Akyazı
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen.
İçinde önemli bilgilerin olduğu bir bilgisayara .scr virüsü bulaşmış. İnternetten bir kaç yönteme baktım yapmayı denedim ama ne yaptıysam hepsi dosyaları sildi. Yapmadan önce imajını almıştım. İmajı geri çağırıp diğer yöntemleri denedim ama bir türlü sonuca varamadım. Dosyalarımı silmeden bu virüsü temizleyebilir miyim? KasperSky Disk Rescue, WINLODR.scr dosyasını kaldırıp denedim, Güvenli moda alıp virüs taraması yaptırdım. Hiçbirinden sonuç alamadım.
SİSTEM "WİNDOWS XP"
Ayriyetten "Surabaya" virüsü var.

Çözüm
Temiz önyükleme yapın. Klasör ayarlarını varsayılana sıfırlayın. XP devri bitti diski bölü D diskine yedek alıp Win 7'ye geçin sistemin yetmiyorsa.

Combofix deneyin.

Combofix deneyin.
Denedim o da aynı şekilde dosyaları siliyor ve alt klasörlerdeki virüsü temizlemiyor.

Malwarebytes deneyin o halde.
Deniyorum sonucu haber vericem.

Deniyorum sonucu haber vericem.
Yahu Malwarebytes ı Gezginlerden indirmeyin!!!
Siz ransomware yani fidye virüsü yemişsiniz galiba. Bu AV ile çözülemez.
Bu konuyu takipte kalın. Eğer sizin dosya uzantınızın deşifre anahtarı varsa dosyalarınız kurtarılabilir. Ama yoksa beklemeniz gerekiyor. Çıkana kadar belki aylarca belki yıllarca.
Öncesinde Kaspersky veya Malwarebytes ile temizleyin. Daha sonra attığım linkte deşifre anahtarınız varsa söylenileni yapın.
C veya D sürücünüze bakın ransomware mesajlarını bulabilir ve bu durumu doğrulayabilirsiniz.
Malwarebytes: Malwarebytes Download - Free Virus Scan & Virus Protection Tool
Kaspersky: Kaspersky Ücretsiz Antivirüs 2020 İndirme | Ücretsiz Antivirüs Yazılımı | Kaspersky
Garanti olsun diye ikisiylede sırayla taratın bence.
Bu linklerden indirin. Gezginler tehlikeli bizzat oradan virüs yedim. Oradan link atan arkadas ne düşünüyordu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Yahu Malwarebytes ı Gezginlerden indirmeyin!!!
Gezginlerden değil kendi sitesinden indirdim zaten.
Siz ransomware yani fidye virüsü yemişsiniz galiba
Fidye virüsü olduğunu zannetmiyorum. Virüsüm açılışta surabaya yazısının gelmesi ve klasörleri açarken ayrı pencerelerde açması.
KasperSky ile tarama yaptım zaten ama o da aynı şekilde dosyalarımı siliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı