SD kart boyutu az görünüyor

METSTERS

Decapat
Merhaba değerli forum üyeleri,
Yaklaşık 6 yıldır Samsung Galaxy J7 Core 2015 kullanıyorum. Yıllar önce 16 GB SD kartı almıştım. Fakat herhangi bir uygulamayı(Instagram, Discord vb.) SD kartına aktarmak istediğimde uygulama örneğin 600 MB ise maksimum 20-50 MB arası SD karta gidiyor. Telefonumun cihaz hafızası 16 GB olduğundan dolayı çok fazla uygulama yükleyemiyorum. Bu yüzden artık bu sorunu çözüp yüklediğim uygulamaları direkt SD karta atmak istiyorum. Bazı kişiler eski model Samsung telefonlarda bu sıkıntının olduğunu ve çözümünün root atmak olduğunu söylüyor. Sizce bu problemi root ile çözebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnızca Pie romda çalıştırabildim. App2SD: Tümü Bir Arada Araç [ROOT] - Google Play'de Uygulamalar Programını yükleyip, onun aracılığı ile uygulamaları karta taşıdım. Program aracılığı ile ext4 alanı belirleyin önce. Yeni telefona geçtiğim için hatırlamıyorum tam menü isimlerini. Ana menüde sd kartı bölme, bölümleme gibi bir menü olması lazım. Sonra siz uygulamaları karta atınca zaten o alana alıyor.

Yalnızca Pie romda çalıştırabildim. App2SD: Tümü Bir Arada Araç [ROOT] - Google Play'de Uygulamalar Programını yükleyip, onun aracılığı ile uygulamaları karta taşıdım. Program aracılığı ile ext4 alanı belirleyin önce. Yeni telefona geçtiğim için hatırlamıyorum tam menü isimlerini. Ana menüde sd kartı bölme, bölümleme gibi bir menü olması lazım. Sonra siz uygulamaları karta atınca zaten o alana alıyor.
Peki Samsuns Galaxy J7 Core'a nasıl root atabilirim? İnternetteki videolarda program indirtip direk root atabiliyorlar. Ben kendi denediğimde ise ya internet hatası alıyorum ya da işlem %1'de takılı kalıyor. Fakat bilgisayar ile root atma vb. uğraştırıcı işlemleri denemedim. Sizce en iyi root atma seçeneği nedir?

Peki Samsuns Galaxy J7 Core'a nasıl root atabilirim? İnternetteki videolarda program indirtip direk root atabiliyorlar. Ben kendi denediğimde ise ya internet hatası alıyorum ya da işlem %1'de takılı kalıyor. Fakat bilgisayar ile root atma vb. uğraştırıcı işlemleri denemedim. Sizce en iyi root atma seçeneği nedir?
Ben hep bilgisayarla root attım. Telefonlarım hep Samsung'tu. Odin programını indirip, netten de root için dosya indirip, programda onu ilgili yerden tanıtınca 5 dakika sürmüyordu.

Zor değil yani yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı