SD kart taşıma esnasında silinen fotoğraflar

KomandoEmre42

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi,
Dün akşam telefonu bilgisayara USB ile bağladım ve yaklaşık 4300 fotoğrafı (2 ayrı klasör) telefondan bilgisayara atmak için kes yapıştır yaptım, 30 40 saniyelik bir beklemenin ardından taşımayı gerçekleştirdi fakat masaüstünde 2 adet boş klasörden başka bir şey bulamadım, SD kartın içinde de bahsi geçen 2 klasöre dair bir şey göremedim ve 593 PB'lık boş yer gösterdi (sanki hatalı biçimlendirilmiş gibi), telefonu çıkarıp tekrar taktığımda o sorun düzeldi fakat fotoğrafları tekrar geri alamadım (16 GB'lık SD kart ve Drive veya fotoğraflara yüklü değillerdi).

Hatayı başta yapmışsınız. MTP hiç bir zaman istikrarlı çalışan bir protokol olmadı.
Kopyala-yapıştır veya Doğrudan SD kart okuyucu kullanmak gerekirdi.

Aşırı yüklü dosyalarda (Küçük boyutta çok dosya veya tek dosya için 10-20 GB gibi küçük olmayan dosyalarda.) telefonun aktarımı kaldıramaması gayet olağan.

Eğer SD kart üzerine bir işlem yapılmamışsa belki bir ihtimal Recuva, EasyUS gibi programlar ile kurtarılabilme ihtimali var.

Yıllardır kes yapıştır kullandığım bir SD Kart (en az 3 sene) ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum ayrıca kart okuyucum olsa onu kullanırdım zaten teşekkürler. :)
Hatayı başta yapmışsınız. MTP hiç bir zaman istikrarlı çalışan bir protokol olmadı.
Kopyala-yapıştır veya Doğrudan SD kart okuyucu kullanmak gerekirdi.

Aşırı yüklü dosyalarda (Küçük boyutta çok dosya veya tek dosya için 10-20 GB gibi küçük olmayan dosyalarda.) telefonun aktarımı kaldıramaması gayet olağan.

Eğer SD kart üzerine bir işlem yapılmamışsa belki bir ihtimal Recuva, EasyUS gibi programlar ile kurtarılabilme ihtimali var.

Geri
Yukarı