SD kart ve SSD yavaşlık + SD kart görüntüleme

RavenousCortex

Hectopat
İki ay önce Amazon üzerinden 32 GB Samsung EVO Plus microsdhc kart ve 500GB Samsung SATA 870 EVO SSD aldım.
SD kartın teknik özelliklerinde 95 MB/sn okuma ve 20 MB/sn yazma değerleri bulunuyor, sırasıyla boş olarak PC'de ve telefonumda test ettim sonuçları böyle:

SD kart değerleri (PC).png
SD kart değerleri (Telefonda).jpg

Aynı şekilde SSD'nin olması gereken değerleri 560MB/sn okuma ve 530MB/sn yazma şeklinde olması gerekiyor, %24 dolu ve sonuçlar böyle:

SSD değerleri.png

PC'de değerlerin düşük olmasını bilgisayarımın bayağı eski olmasına veriyorum, modeli ASUS K52jc. Asıl sormak istediğim konu ise aşağıda gösterdiğim gibi Twitter-WhatsApp gibi uygulamaların fotoğraf paylaşma bölümünde tarayıcı veya başka uygulamalar üzerinden direkt olarak SD karta indirdiğim fotoğrafların küçük resimleri gözükmüyor, WhatsApp'da bu fotoğrafları paylaşabiliyorum fakat Twitter'da seçilmiyorlar anca galeri üzerinden paylaş butonu ile Twitter'ı seçerek paylaşabiliyorum. Bu fotoğrafları indirmemin ardından birkaç gün geçtikten sonra normale dönüyorlar. Telefonum Xiaomi Mi 9 Lite 64 GB (dahili depolamanın 51GB'lık bölümü dolu ve 9000 fotoğraf, SD kart boş). Sorunun başka telefonlarda olup olmadığını henüz test etmedim akşam test edip ekleyeceğim.

Twitter.jpg WhatApp.jpg

Bu sorunlara yardım edebilir misiniz SD kartı formatla ayarlardan şunu aç vb. diyeceğiniz bir öneriniz varsa yardım ederseniz çok sevinirim.

Geri
Yukarı