SD kartı dahili depolamaya dahil etmek mümkün mü?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Webtekno'nun bu haberini gördüm. Telefonum 16 GB ve açıkcası tam yettiğini söyleyemem. SD kartı dahili depolamaya dahil etmek mümkün mü?

Android telefonlarda SD karta uygulama yüklemek için dahili depolama nasıl yapılır?

Sadece bazı uygulamalar SD karta gitmeyi kabul ediyor ve güncelleme yaparken SD karttaki uygulamanın dahili belleğe dönmesi gerekiyor. Bu da sinir bozucu bir durum.

Mümkün denilebilir. Ben de 8GB LG Marka telefon kullanıyorum. SD Kartımı hafıza ile birleştirme işlemi yaptım. Çoğu uygulamayı SD Karta yükleyebiliyorum ama bu işlemi yapmak biraz zor ve stabil denemez. SD Kartında belirli bir hızın üstünde olması gerek yoksa işkence çektirir. Ben 32GB Samsung Evo kullanıyorum ona rağmen çok yavaşlayabiliyor. Ayrıca Telefon Modeli de önemli. Bazı Samsung cihazlarda ROM atmak bile 5 dakikayı geçmezken bazı cihazlarda bu olayı yapmak çok uzun sürebiliyor.

Huawei için ADB ile Windows üzerinden birçok defa yaptım bu yöntemle tam olarak bellek kartı dahili olarak kullanılabiliyor ama Class10 olmasına rağmen yine kasmalar takılmalar oluyordu.

Bu işlem için ROM atmak şart mı?

SD kartım SanDisk Ultra 32 GB ve Class 10'du sanırım. Telefonumda Galaxy J7 Core.

Bu işlem için ROM atmak şart mı?
ROM değil de Root gerekir. Hatta bazen Root bile gerekmez benim telefonum gibi. Ama senin telefonun Samsung yüksek ihtimalle Root isteyecektir ki sen istemese bile Root at bence. Eski telefonum Samsung'du ve Link2SD kullanmıştım. İş görüyordu onu indirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı