Sea of Thieves için tavsiyeleriniz

• Konuyu başlatan die
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B

die

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, aslında oyun uzun zamandır var fakat oynamaya dün karar verdim ve şimdi başladım. Önerileriniz var mı? Birkaç yorum okudum, ters rüzgarda daha iyi giden gemiler hakkında vs. Eğer benim gibi yeni oyuncular varsa beraber oynamak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir rehber bağlantısı bırakıyorum.

İlk olarak oyunun hiçbir zaman Offline olarak oynanmadığını belirteyim. Her zaman Online durumdasınız ve her zaman diğer insanlarla karşılaşma ihtimaliniz var. Diğer arkadaşlar rehber bağlantısı bırakmışlar sağ olsunlar. Zamanınız varsa bir kez okumak çok işinize yarayacaktır.

Oyun yeni başlayan oyuncular için çok fazla eğitici içerik barındırıyor. Oyunun dil tercihini ayarlardan Türkçe yapın ve söylenen her şeyi okuyarak sizden isteneni yapın. Tek başınıza oynuyorsanız küçük gemi ile başlayın. Oyunu beraber oynayabileceğiniz bir arkadaşınız varsa onunla beraber oyuna girmenizi ve Sloop gemisinde oynamanızı tavsiye ederim. Geminizi sürekli kontrol edin ve asla çapa ile duruş yapmayın. Rüzgârınız bol olsun.

500 Saatlik deneyimime göre konuşacağım;

Öncelikle sana tavsiyem yeni başladıysan Gold Hoarder kas, doğal olarak oyun bunu gösterecektir. Oyunun İngilizce hali daha doğru çevrilmiş, anlarım, geliştirmek isterim diyorsan İngilizce oynamanı tavsiye ederim, Türkçe hali de güzel ama ben daha çok İngilizce oynadıktan sonra Türkçe oyunca gelince kafam çok karışmıştı, translate çevirisiydi zaten ilk geldiğinde. Arkadaşların varsa çok eğlenceli, olmasa da eğlenceli bence. Para arıyorsan, ki elbette arayacaksın korsansın sonuçta, World Eventlere yoğunlaş, özellikle Flame Art ve FOTD çok iyi para yapıyor. Filo kuran sunucular var ama pek önermiyorum, oyunu erkenden bitirmeni sağlıyor, başka yararı yok bence. Eskiden sunucularda yanlış hatırlamıyorsam 4 gemi sınırı vardı, şimdi 5. Biz 16 kişi toplanıp 4 galleon gemisi 11 saat para kasmıştık, toplam herkese 128Milyon gitmiştir, kişi başı 7-8M'den. Oyunda beyaz megalodon görürsen kesinlikle onu kes, çünkü o çok değerli. Ben bir kere gördüm ve kesememiştim. Rüzgar almayı unutma gemideyken, rüzgarın gittiği yer belli zaten. Çapa ile duruş yapmayın, yelkenleri kısın, hem bu sayede rahatça düşman gemisi geldiğinde kaçışınız kolay olur. Ayrıca, oyunda kimseye güvenme. Sonuçta bir korsan ve RP oyunu. Gemide keg varken Reaper'a gidiyorduk, ve orada bir gemi vardı, ittifak olmak için atladım ve adamlarla konuştum, ve adamlar tamam demişlerdi ve adaya yanaştığımızda bir patlama sesi duydum ve geminin battığını gördüm, kegi vurmuşlardı. Bazı oyuncularda çok iyi oluyor, öylelerine de çok denk geldim, açıkçası herkese güvenme değil de, adam seçmeni öneririm oyunda. İki silah kullanmayı tercih ediyorum zaman zaman, pompalı ve sniper, PVP'lerde çok iyi iş görüyor, veya kılıç ile desh atabilirsiniz. Kılıç deshini öğrenmeye bakın, çok iyi katkı sağlayacaktır. Tüm taktikler, art arda gelince biraz kafa karışıklığı olmuş olabilir.

Yapılışını açıklayacak olursam, kılıç elinizdeyken basılı tutun ve tam atılacağı zamanı tutturup zıplama tuşuna basın, özellikle su da çok iyi hız sağlıyor. Boşa atarsanız stan yiyorsunuz.

Bu arada oyunda açık sularda gezinirken NPC gemileri sudan çıkabiliyor, bu galleon, sloop veya brigantine'de olabilir. Megalodon da aynı şekilde açık sularda çıkıyor. Ve megalodon ve NPC gemileri outpost'a yaklaşınca uzaklaşıyorlar. Ama NPC gemileri normal adalara gidince uzaklaşmıyor.

Outpost olarak adlandırdığımız adalar, güvenli olarak adlandırabileceğimiz bölgeler ama yine de online oyuncu tehlikesi var bunu unutma. Outpostlar çok ışıklı oluyor ve gemide haritada gözüküyor zaten.

Son tercihim, oyunu kavradıktan sonra Pirate Legend kas, 3 tane Reputation'un 50 level olunca Pirate Legend oluyorsun oyunda, ve bu sana çok şey sağlıyor.

@Oğuzhan Necip Şahin
@FerrariFedaisi
İkinize de teşekkür ederim fakat oyun dilinde konuştuğunuz sürece inanın hiçbir şey anlamıyorum. Oyunun bana verdiği görevi yaparken karşıma çıkan iskelet kralı gibi bir boss ne yaparsam yapayım öldüremedim. Zaten yanımda otomatik olarak tayfaya katılan kişi güzel oynuyordu en azından sıkışan gemiyi çıkarmayı biliyordu o da öldü mü artık ne yaptıysa kaybolduktan sonra gemim battı ve kırmızı bir hortumun altında beliren bu bossla savaştım. Lanetliler ge misinde oyunu anlayıp tekrar girmek için çıktım fakat orada da almam gereken bir ışık varmış. Mapine göre vs. bu oyun için 70GB fazla değil mi? Yoksa kaçırdığım bir şey mi var?

@Oğuzhan Necip Şahin
@FerrariFedaisi
İkinize de teşekkür ederim fakat oyun dilinde konuştuğunuz sürece inanın hiçbir şey anlamıyorum. Oyunun bana verdiği görevi yaparken karşıma çıkan iskelet kralı gibi bir boss ne yaparsam yapayım öldüremedim. Zaten yanımda otomatik olarak tayfaya katılan kişi güzel oynuyordu en azından sıkışan gemiyi çıkarmayı biliyordu o da öldü mü artık ne yaptıysa kaybolduktan sonra gemim battı ve kırmızı bir hortumun altında beliren bu bossla savaştım. Lanetliler ge misinde oyunu anlayıp tekrar girmek için çıktım fakat orada da almam gereken bir ışık varmış. Mapine göre vs. bu oyun için 70GB fazla değil mi? Yoksa kaçırdığım bir şey mi var?
Hayır Lanetliler Gemisi'nden herhangi bir ışık almanıza gerek yok. Oyunda farklı düşmanlar tarafından öldürülmeniz durumunda farklı renklerle ışık alabiliyorsunuz ancak bunları almak zorundasınız diye bir şey yok. Almasanız da olur.

70 GB oyun için gayet uygun bir boyut çünkü oyunun kendi hikâye görevleri, lisanslı Karayip Korsanları hikâyesi ve yapabileceğiniz birden fazla etkinlik bulunuyor. Oyunun haritası çok büyük ve bu ayın 10'unda daha yeni güncelleme aldı.

Tekrar hatırlatmak istiyorum ki oyunu uzunca bir süre oynamak istiyorsanız kısa bir zamanınızı ayırarak rehberi bir kez okumanızı tavsiye ederim.

Hayır lanetliler Gemisi'nden herhangi bir ışık almanıza gerek yok. Oyunda farklı düşmanlar tarafından öldürülmeniz durumunda farklı renklerle ışık alabiliyorsunuz ancak bunları almak zorundasınız diye bir şey yok. Almasanız da olur.

70 GB oyun için gayet uygun bir boyut çünkü oyunun kendi hikâye görevleri, lisanslı karayip korsanları hikâyesi ve yapabileceğiniz birden fazla etkinlik bulunuyor. Oyunun haritası çok büyük ve bu ayın 10'unda daha yeni güncelleme aldı.

Tekrar hatırlatmak istiyorum ki oyunu uzunca bir süre oynamak istiyorsanız kısa bir zamanınızı ayırarak rehberi bir kez okumanızı tavsiye ederim.

Merhaba ruh tüccarıyla vs. itibarım 15'e yükseldi. Ama şunları sormak istiyorum. Mesela alev ile saldıran Boss'un chestinin gemimi yakmaması için sürekli su atmak istiyorum bir de fate chest var adını Türkçe olarak unuttum. O gemime su bastırıyor onu nasıl götürmem gerekiyor? Bu tarz chestlerin nasıl taşınmasıyla ilgili öneriler verir misiniz?

Merhaba ruh tüccarıyla vs. itibarım 15'e yükseldi. Ama şunları sormak istiyorum. Mesela alev ile saldıran boss'un chestinin gemimi yakmaması için sürekli su atmak istiyorum bir de fate chest var adını türkçe olarak unuttum. O gemime su bastırıyor onu nasıl götürmem gerekiyor? Bu tarz chestlerin nasıl taşınmasıyla ilgili öneriler verir misiniz?
Chest of Rage yani Alev Sandığı'nı taşımanın iki yolu var:

1. Yol: Hangi gemide olursanız olun Chest of Rage sandığını geminin en altında bulunan fıçıların birinin üstüne koyun. Daha sonra geminin altına ya denizden 3 kova ya da su matarasından toplam 6-7 kova su alarak geminin altına atın. Bu sayede sandık alevden dolayı patlasa bile geminizin altını yakmayacaktır. Chest of Rage'e vurmamanızı tavsiye ederim çünkü hasar aldığı zaman sinirlenip daha çabuk patlıyor.

2. Yol: Geminizin en ucuza koyun ve her patladığında bir kova su ile yanan yeri söndürün.

Chest of Sorrow yani Keder Sandığı, belirli aralıklarla sürekli olarak ağlar ve geminin altına su doldurmaya başlar. Bunu yalnızca tek bir yöntem ile gemide taşıyabilirsiniz. Her ağladığında sandığı elinize alarak gemiden dışarıya giden merdivenlere tutunun ve sandığın sularının denize akmasını sağlayın. Ağlaması bittiğinde tekrar gemiye koyabilirsiniz. Bu sandık geminin neresinde olursa olsun ağladığı vakitte gemiyi su ile dolduracaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı