Çözüldü Sea of Thieves nasıl oynanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

strigoi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Tekrardan Gamepass alıp 50 GB'lık Sea of Thieves yükledim. Ama oyunun nasıl oynandığını, ne yapmam gerektiğini anlayamadım. Oynamak istiyorum oyunu ama mantığını kavrayamadım. Bana gerekli olan kavramları yazarsanız ve en çok kullanılan yabancı sözcükleri söylerseniz sevinirim. Ekrana AF edersiniz mal gibi bakmak istemiyorum çünkü 😁 Son olarak hangi tuşla dans ediliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam oyunun pek bir amacı yok. Estetik , skin üzerine kurulu. İstersen pvp istersen pve tarzı gemi kullanma bos öldürme ve zindan yapma var. İşte skinleri açmak için story vs yapan var. PVP atan var sağa sola sataşan. Ben oynadım. Sıktı hile indirdim denedim gene sıktı. Yok çünkü. Sea of Thieves tr discordu var. Orda işsiz gibi millet SABAHTAN AKŞAMA kadar oturup. TEk bir SV'yi kapatıp yani aynı anda tıklayıp tek bir sv yi dolduruyolar sürekli zindan yapıp para kasıyolar. BUNA İŞSİZLİK DERİM. Gereksiz.
Hocam oyunun pek bir amacı yok. Estetik , skin üzerine kurulu. İstersen pvp istersen pve tarzı gemi kullanma bos öldürme ve zindan yapma var. İşte skinleri açmak için story vs yapan var. PVP atan var sağa sola sataşan. Ben oynadım. Sıktı hile indirdim denedim gene sıktı. Yok çünkü. Sea of Thieves tr discordu var. Orda işsiz gibi millet SABAHTAN AKŞAMA kadar oturup. TEk bir SV'yi kapatıp yani aynı anda tıklayıp tek bir sv yi dolduruyolar sürekli zindan yapıp para kasıyolar. BUNA İŞSİZLİK DERİM. Gereksiz.

Çözüm
Hocam oyunun pek bir amacı yok. Estetik, skin üzerine kurulu. İstersen PVP istersen PvE tarzı gemi kullanma bos öldürme ve zindan yapma var. İşte skinleri açmak için story vs yapan var. PVP atan var sağa sola sataşan. Ben oynadım. Sıktı hile indirdim denedim gene sıktı. Yok çünkü. Sea of Thieves TR Discord'u var. Orada işsiz gibi millet sabahtan akşama kadar oturup. Tek bir Sv'yi kapatıp yani aynı anda tıklayıp tek bir SV yi dolduruyolar sürekli zindan yapıp para kasıyorlar. Buna işsizlik derim. Gereksiz.

Gerçekten çok doğru. Dünyanın en boş oyunu olabilir. Sadece denizi güzel manzarası hoş başka hiçbir şeyi yok oyunun. Oynuyorsun ama neden? Gemiye biniyorsun karşı gemiye saldırıyorsun tamam eyvallah ama neden? Ganimet için mi? Peki ganimet neye yarıyor. Kozmetik. Sadece içki içtiğin bardağın şekli değişiyor. Gemine bir değişiklik yapmak istesen bayaaa bir fazla altın istıyorlar yani hayatını gömmen lazım bu oyuna ama gömsen bile sonuç 0. oyunda vuruş hissi 0. amaç yok. Senaryo yok. Tek eğlenceli kısmı arkadaşlarla gemi yönetmek. Zaten multiplayer olan çoğu oyun güzeldir çünkü arkadaşlarlarınla oynarsın. Hadi yine şimdi 61 TL olmuş Steam'de. İlk çıktığında 260 TL idi. İşin garibi insanlar cidden almışlardı.

@strigoi Sen kralı öldürüp niye kaçtın? Önce onu söyle!
Kaçmadım ağabey. Kendimce haklı sebeplerim vardı 😁 Bıraktım artık bu işleri korsan olacağım😁
Teşekkürler hocam. Yani benlik bir sorun pek yok. Neyse artık, 1 ay oynarım yeter.

Yine boş boş yorumlar gelmeye başlamış, konu sahibi tavsiye istemiş burada oyunu gömüyorlar, hiç oynamama rağmen bende bir gün başlarsam bilgi olsun diye girdim laf kalabalığına denk geldim.

Forumun kurallarından birisi konu ile alakasız şeyler yazmamaktır arkadaşlar, bilginize. Arkadaş oyunu oynuyor, sevmiş ve oynanış tavsiyesi istiyor.

Oyunun manzaraları ve denizi çok güzel. Durmadan suya atlayıp yüzesim geliyor o derece hoşuma gitti deniz. Ama gel gör ki oyunda PvP dışında bir içerik yok. Görevler sıkıcı, amelelik yapıyorsunuz sadece ve karşılığında kazandığınız parayla sadece kozmetik alıyorsunuz. Oyunun tek eğlenceli tarafı gemi savaşı. Yani oyunda PvP'den başka elle tutulur bir şey göremedim ben, o yüzden pek öneride bulunamayacağım. Teknik bilgilerle ilgili de şu rehberi bırakayım;

Oyunun manzaraları ve denizi çok güzel. Durmadan suya atlayıp yüzesim geliyor o derece hoşuma gitti deniz. Ama gel gör ki oyunda PvP dışında bir içerik yok. Görevler sıkıcı, amelelik yapıyorsunuz sadece ve karşılığında kazandığınız parayla sadece kozmetik alıyorsunuz. Oyunun tek eğlenceli tarafı gemi savaşı. Yani oyunda PvP'den başka elle tutulur bir şey göremedim ben, o yüzden pek öneride bulunamayacağım. Teknik bilgilerle ilgili de şu rehberi bırakayım;

Teşekkürler hocam. Hocam bu arada gemilerle nadir mi karşılaşıyoruz? Ben hiç karşılaşamadım da.

Hocam gemilerle nadir mi karşılaşıyoruz? Ben hiç karşılaşamadım da.
Bir sunucuda en fazla 6 gemi oynayabiliyor. Her geminin de boyutuna göre mürettebatı değişiyor. En büyük gemi "Galleon"dan hesaplarsak en fazla 24 oyuncu oynayabiliyor. Her tarafta oyuncu gemisiyle karşılaşmassın ama nadir de değil, bildiğim kadarıyla bu şekilde yani. Onun dışında yapay zeka gemileri var, iskelet gemisi-hayalet gemi gibi.

Geri
Yukarı