Çözüldü Sea of Thieves "Video driver crashed and was reset" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, Windows 10 Temiz kurulum yaptım. Sea Of Thieves yükledim ve şu hatayı aldım. NVDIA sürücüm son sürüm. Ayrıca bilgisayarda ekstra bir şey kurulu değil.
Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şu an oyun dosyalarını doğrulamaktayım.
,
WhatsApp Image 2020-12-12 at 23.54.00.jpeg

*Güncelleme
Dosyaları doğruladı, 1 dosya indirdi 600 MB. Gelişmeleri bildireceğim.

NVIDIA kartınız ile açıldığından emin olunuz.
Masaüstüne gelip sağ Click yaptıkdan sonra görüntü ayarlarına tıklayınız.
Gelen sayfada en alt da grafik ayarları bulunmakta.
Burası çok önemli...
Eğer oyunu Steam üzerinden veya internetden indirdiyseniz konumunu seçmek için "masaüstü uygulamas" bölümüne girin. oyunu Microsoft Store'den indirdiyseniz mcstore uygulamaları bölümüne girin. Oyunuzu seçip grafik ayarlarına tıklayın ve oyunun hangi ekran kartı ile başlatılcağını seçin. (Bu işlem APU GPU dahil PC nizde 2 adet grafik kartı var ise yapınız)

NVIDIA kartınız ile açıldığından emin olunuz.
Masaüstüne gelip sağ Click yaptıkdan sonra görüntü ayarlarına tıklayınız.
Gelen sayfada en alt da grafik ayarları bulunmakta.
Burası çok önemli...
Eğer oyunu Steam üzerinden veya internetden indirdiyseniz konumunu seçmek için "masaüstü uygulamas" bölümüne girin. oyunu Microsoft Store'den indirdiyseniz mcstore uygulamaları bölümüne girin. Oyunuzu seçip grafik ayarlarına tıklayın ve oyunun hangi ekran kartı ile başlatılcağını seçin. (Bu işlem APU GPU dahil PC nizde 2 adet grafik kartı var ise yapınız)
Hocam ek bilgi olarak şunu belirteyim, NVDIA dışında bir görüntü bağdaştırıcısı zaten bulunmamakta. İşlemcim de Ryzen 5 2600X.
Belirtmişsiniz zaten hocam kusura bakmayın.

Cyberpunk 2077 oyunu da çöktüyse yazılımsal değil donanımsal bir sorun olabileceğini düşüniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cyberpunk 2077 oyunu da çöktüyse yazılımsal değil donanımsal bir sorun olabileceğini düşüniyorum.
Nvdia'nın uygulamasından sürücüyü tekrar kur dedim. Ve herhangi bir crash sorunu ile karşılaşmadım. Bakalım diğer oyunlarda ne olacak. Buraya yazarım.
@tcknmx Hocam selamlar, bilgisayara temiz kurulum yaptım. Daha sonra eski sürüm sürücüde kullandım oldu, güncelledim yine oldu. Sanırım donanımsal bir sorun.

Nvdia'nın uygulamasından sürücüyü tekrar kur dedim. Ve herhangi bir crash sorunu ile karşılaşmadım. Bakalım diğer oyunlarda ne olacak. Buraya yazarım.
@tcknmx Hocam selamlar, bilgisayara temiz kurulum yaptım. Daha sonra eski sürüm sürücüde kullandım oldu, güncelledim yine oldu. Sanırım donanımsal bir sorun.
Hocam çok özür dilerim konuyu hortlattığım için aynı sorundan muzdaripim bir çözüm bulabildinizmi Rx590 kullanıyorum bende

Hocam çok özür dilerim konuyu hortlattığım için aynı sorundan muzdaripim bir çözüm bulabildinizmi Rx590 kullanıyorum bende
Ben işlemcinin macununu yeniledim ve sorun çözüldü. Fakat ekran kartını söküp takınca da düzelmiş olabilir. Denemek lazım ikisini de.

Hocam çok özür dilerim konuyu hortlattığım için aynı sorundan muzdaribim bir çözüm bulabildinizmi RX590 kullanıyorum bende.

Hocam merhaba. Aynı ekran kartı bende de var aynı sorunu bende yaşıyorum. Her yolu denedim ama düzeltemedim. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı