Seagate 1TB Barracuda HDD'den gelen cızırtı sesi

Dostum bende de aynı model HDD var ve özellikle program kurarken kart kurt bileme sesleri bile duyuyorum, bundan önce de Seagate 320 GB kullanmıştım o da tıkırtı yapıyordu. Eğer testlerde bir sorun yoksa endişelenmene gerek yok bence.

Defrag uygulamaları ile analiz edebilirsin ilk günlerde bom boş sıralı yazma yapabilmiştir. Doldukça darma dağın alanlara gidip gelen kafa tıkırdamalar yapıyordur. Yukarıda paylaştığın SMART değerlerini takibe al. Kritik değerlerde artış varmı?
Bir sorun olsa oradan işaret vermeli. Zaten garantili bir ürün ise sorun olduğunda değişim talep edebilirsin. Ancak şuan bir arıza delili yok. Güç tasarrufu için park konuma geçerken gelen sesleri duyuyorsundur. Motorun durması için park konumuna geçiyor. Disk uyku güç planı ayarlarını kontrol edebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunlu ses örnekleri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı