Seagate 1TB performans sonuçları

rvltnN

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Amazon üzerinden aldığım Seagate 1 TB hard Disk'in CrystalDiskMark ile yaptığım performans testi sonuçları resimdeki gibi. Değerler nasıl? Test sırasında çok fazla tık tık benzeri ses geldi. Normal midir? Garantiye yollamalı mıyım? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• hdd.png
    hdd.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 107
Değerler oldukça iyi. S.M.A.R.T. Verisini ve error scan testi yapıp sonuçları atarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

Error scan testi yaptım bad sector yok hocam onu koymayı unutmuşum. Smart verisini Hard Disk Sentinel programı ile aldım umarım doğrudur.
IOPS değerlerini de paylaşır mısın, çok merak ettim.
Hocam nasıl öğreneceğimi anlatırsan seve seve paylaşırım.

Dosya Ekleri

• smart.png
    smart.png
    58,4 KB · Görüntüleme: 82
Burada hızı ve durumu iyi ama umarım normal kullanımda da hızları yerlerde olmaz. Sağlığı da.
Hocam nasıl öğreneceğimi anlatırsan seve seve paylaşırım
CrystalDiskMarktan sağda MB yerinden IOPS'yi seçerek testi yaptıktan sonra paylaşabilirsiniz.

Burada hızı ve durumu iyi ama umarım normal kullanımda da hızları yerlerde olmaz. Sağlığı da.

CrystalDiskMarktan sağda MB yerinden IOPS'yi seçerek testi yaptıktan sonra paylaşabilirsiniz.
Teşekkür ederim IOPS değerleri de şu şekilde.

Dosya Ekleri

• iops.png
    iops.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 73
Keşke Seagate hard disk almasaydınız. WD Blue veya P300 hard disk almanız çok daha iyi olurdu.
Aldık artık hocam yine de teşekkürler tavsiye için.
Değerlerde bir sorun yok.
Teşekkürler, bir sorum daha olacaktı konuyla alakalı mı bilmiyorum ama HDD'ye Steam üzerinden oyun kurmaya çalıştığımda Disk Yazma hatası alıyorum. Biraz araştırdım denilenleri yaptım fakat yine de sorun devam ediyor. Bunun Hard Disk ile alakası var mıdır ?

Aldık artık hocam yine de teşekkürler tavsiye için.

Teşekkürler, bir sorum daha olacaktı konuyla alakalı mı bilmiyorum ama HDD'ye Steam üzerinden oyun kurmaya çalıştığımda disk yazma hatası alıyorum. Biraz araştırdım denilenleri yaptım fakat yine de sorun devam ediyor. Bunun hard disk ile alakası var mıdır?

Hard disk arızalı olunca bu hatayı verir genelde ama sizin diskinizde bir sorun yok gibi duruyor.
(HDD'yi iade edip WD almak için bir sebep :D.)

Yeni konular

Geri
Yukarı