Seagate, 22 TB Sabit Diskleri Göndermeye Başladı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Seagate-Exos-20-TB-HDD.jpg

Seagate, finansal analistler ve yatırımcılarla yaptığı son konferans görüşmesinde 22 TB sabit disklerini göndermeye başladığını doğruladı. Yeni 22 TB HDD’ler, hiper ölçekli veri merkezleri için yüksek kapasiteler sağlamak için shingled magnetic recording (SMR) teknolojisini kullanıyor. 22 TB SMR sürücüler, başta veri merkezlerinde depolama yoğunluğunu en üst düzeye çıkarmaya ihtiyaç duyan ve shingled manyetik kayıt teknolojisi kullanan […]

Devamı: Seagate, 22 TB Sabit Diskleri Göndermeye Başladı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Rustin Cohle

Hectopat
Yer
Muğla
5-10 yıl sonra 100 TB diskleride görebiliriz büyük ihtimal ama çok veriyi tek bir diskte tutmak her zaman risk ben 2+2+1 TB olarak kullanıyorum bozulursa veri kurmak ile uğraşmak çok ayrı dert.

Mehmet Taban

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Ankara
3.5" standardının dışına çıkılırsa daha yüksek boyutlu diskler daha kolay şekilde üretilebilir diye düşünüyorum. Fakat disk üreticisi olmadığım için kesin düzgün olup olamayacağı hakkında bilgim yok.

Kleyn

Centipat
Makaleler
3
Yer
Ankara
5-10 yıl sonra 100 TB diskleride görebiliriz büyük ihtimal ama çok veriyi tek bir diskte tutmak her zaman risk ben 2+2+1 TB olarak kullanıyorum bozulursa veri kurmak ile uğraşmak çok ayrı dert.

Zaten varki hem de SSD.

Video doğruluğunu bilmiyorum VBIOS da yazılmış olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı