Seagate bahsedildiği kadar kötü mü?

Seagate kötü bir marka değil sadece Barrucada modeli sorunlu isterseniz bu rehberden inceleyebilirsiniz.

Seagate'in sadece düz Barracuda HDD'leri rezalet.
Onun dışında 2.5 inç diskleri de pek iyi değil. Onun dışında ürettikleri ürünler ve mükemmel derecede müşteri memnuniyeti ile en sevdiğim firmalardan birisi. Ücretsiz veri kurtarma hizmeti gibi güzel işleri var.

Yıllarca Seagate kullandım hiç bozulma yaşamadım. Yalnız şöyle bir şey oldu, yakın zamanda 1 TB Barracuda aldım. Bu kadar sesli çalışan disk görmedim. Resmen odanın içinde uğultu yapıyor. Kasayı titretiyor ses yapıyor. Araştırdım çoğu kişi bu modellerin sesli olduğunu söylemiş o yüzden çok kafaya takmadım. Arıza vs. bir şey yaşamadım ama bir tek bu ses sorunu geldi karşıma. Bir daha disk alırsam WD deneyeceğim.

Seagate'in kötü ünü Rosewood 2.5" serilerindeki kafanın diskleri çizme problemlerinden gelmekte. SMR ve CMR olayına gelirsek, WD'nin de yaptığı bir şey olduğundan pek umrumda değil.

Yıllarca Seagate kullandım hiç bozulma yaşamadım. Yalnız şöyle bir şey oldu, yakın zamanda 1 TB Barracuda aldım. Bu kadar sesli çalışan disk görmedim. Resmen odanın içinde uğultu yapıyor. Kasayı titretiyor ses yapıyor. Araştırdım çoğu kişi bu modellerin sesli olduğunu söylemiş o yüzden çok kafaya takmadım. Arıza vs. bir şey yaşamadım ama bir tek bu ses sorunu geldi karşıma. Bir daha disk alırsam WD deneyeceğim.
Eğer vidalamadıysanız vidalamayı deneyin. Benim elimde eski bir tane Seagate harddiski vardı, 3.5" harddisk kafesime sadece yerleştirmiştim ve vidalamamıştım. Vidalamak ses probleminde yardımcı oldu.

Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. Burada da görüldüğü gibi çok zıt düşünceler var ve tabi ki her ürün hakkında böyle farklı düşünceler normaldir fakat konu veri kaybı olunca çekiniyor insan. Şu çakma ürün korkusu olmasa wd alırım ama uzman değilim bu alanda ve benim gibi son kullanıcı böyle duruma denk gelirse afiyetle yiyebilir bu durumu. Görüşleriniz doğrultusunda hareket edeceğim. Gelecek diğer cevapları da bekliyorum.
Bir de arkadaşlar seagate barracuda kötü diyenler direkt öneride bulunursa çok makbule geçer. 4 ya da 6 tb disk almak istiyorum.

Masaüstü sistemimde 2009 yılında alınmış 750 GB WD Caviar Green hala çalışıyor. (İsminde "Caviar" var o derece eski.)
Benzer şekilde 4, 3 yaşlarında da 2 tane Seagate disk var. (2 TB ve 3 TB) Uslu uslu çalışıyorlar.

Henüz ne WD ne de Seagate beni üzmedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı