Seagate Barracuda 1TB 7200RPM HDD Anormal Derecede Yavaş

Sinoplee

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Gün geçmiyor ki yeni bir sorunla daha karşılaşmayalım. Yaklaşık 2 ay önce bir sistem topladım. Sistemde 240GB Kingston SSD ve 1TB 7200 RPM Seagate Barracuda HDD var. İşletim sistemim SSD'ye kurulu. Benim sorunum HDD ile ilgili. Şu zamana kadar gayet hızlı çalışan HDD bir kaç gündür aşırı yavaş. HD Tune Pro aracılığıyla yaptığım bad sector taramasından sorunsuz geçti. Aynı program diskin durumunun iyi olduğunu gösteriyor. Ama hız testi yaptığımda 0.3 MB'nin üstüne çıkamıyor. Haliyle bu diskteki uygulamalar ya açılmıyor(Steam, Origin ve 3A oyunlar vb.), ya da çok yavaş çalışıyor. Bu sorun ortaya çıkmadan önce gayet hızlı çalışıyordu ama artık eski 9 yıllık hard diskimden bile yavaş çalışıyor. Şu son bir kaç gündür bu sorun yüzünden çıldırıyorum. Çözüm önerilerinizi, düşüncelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı