Seagate Barracuda 1TB HDD ''(C7) Interface CRC Error Count Problemi''

_Semih_

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1526154895
Arkadaşlar merhaba,
Üç sene kullandıktan sonra masaüstü HDD'mi kutu alarak harici olarak bağladım. Önceleri performansı gayet iyiyken bu sıralar baya düşük seyretmektedir. HD Tune programı ile benchmark ve error scan testleri yaptım. Testlerde bir sıkıntı yok gibi görünüyor ama health bölümünde bir hataya rastladım. Bu hatanın kaynaklanma sebebini forumda araştırarak buldum. Ancak benim HDD kutusundan kaynaklanabilir diye düşündüm. O yüzden garantiye göndermeme gerek var mı diye sormak istedim. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?

1.jpg
2.jpg
3.jpg

@Recep Baltaş @MF

Cevap verebilecek kimse yok mu?

Benimde aynı sorunum SSD'de var:

SSD'ye hız testi yapıyorum ve resimde de görüleceği üzere "Interface CRC Error Count" değerinin sürekli artmakta olduğunu görülüyor. HDD'de de aynı şekilde SSD'yi taktığım aynı SATA portuna bağlıyorum ve "Interface CRC Error Count" değerinde veya herhangi bir değerde artma görülmüyor. SSD'yi servise gönderdiğimde ise sorun olmadığını ve içinin açılamadığını ve onun haricinde yapacakları bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. SATA kablosunda ve anakart'ın SATA giriş portlarında sorun olduğunu düşünmüyorum yoksa aynı sorunu diğer disklerde'de yapması gerekirdi. Bunun bir çözümü var mıdır? SSD'yi alalı 1 ay gibi bir süre oldu ve bu sorun yüzünden SSD'yi kullanamıyorum.

SSD'nin Benchmark testi
HD Tune Programından Interface CRC Error Count'a tıklayınca:

Description: Number of interface communication errors 622

Status: There were communication errors. This may be caused by a damaged. bu uyarıyı veriyor:

Açıklama: Arabirim iletişim hatalarının sayısı 622

Durum: İletişim hataları vardı. Bu, hasar görmüş olabilir.

Yardımcı olabilecek varmı? @Recep Baltaş @Mikail Fidan

Dosya Ekleri

• SSD.JPG
    SSD.JPG
    70,4 KB · Görüntüleme: 28
  • SSD Okuma Yazma.JPG
    SSD Okuma Yazma.JPG
    42,2 KB · Görüntüleme: 30
  • SSD Interface CRC Error Count Hatası Son Veriler.JPG
    SSD Interface CRC Error Count Hatası Son Veriler.JPG
    68,3 KB · Görüntüleme: 29

Geri