Seagate Barracuda 2TB ses geliyor

Endorrain

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bugün hard disk değişimi yaptım ve şu an hard diskten bir sürtünme sesi gibi bir şey geliyor. Bu bir sorun mudur yoksa titreşim sebebiyle midir? Kasaya sabitlemek için metal vidalar kullanmıştım alet çantasından bunun bir sebebi var mıdır?

Nasıl bir ses? Kaydetme imkanınız var mı?

Diski iade ettim. Okuma yazma hızları 200'den fazla çıkması gerekirken 100'lerde veya daha az çıkıyordu sağlığı yerinde göstermesine rağmen yeni diskin Speedtest haritasında turuncu ve kırmızı yerler vardı. Sizce sorun anakartta mı yoksa hard diskte miydi? Detay için açtığım diğer konuya bakabilirsiniz.

Detay için açtığım diğer konuya bakabilirsiniz.
Baktım, öbür konuda yazdığınız kadarıyla tanıdığınızın söylediği yanlış. Zira günümüzdeki tüm anakartlarda yer alan SATA portlarına isterseniz HDD, isterseniz de SSD takabilirsiniz. İkisinin de arayüzü aynı olduğundan herhangi bir farklılık yok.

Diskte sorun olabilir, zaten iade kabul etmişler. Yenisinden alabilirsiniz.

Baktım, öbür konuda yazdığınız kadarıyla tanıdığınızın söylediği yanlış. Zira günümüzdeki tüm anakartlarda yer alan SATA portlarına isterseniz HDD, isterseniz de SSD takabilirsiniz. İkisinin de arayüzü aynı olduğundan herhangi bir farklılık yok.

Diskte sorun olabilir, zaten iade kabul etmişler. Yenisinden alabilirsiniz.

Ben tekrar aynı sorunu yaşama ihtimaline karşı direk XPG Spectrix S40G 2 TB modelini almayı düşünüyorum bu akşam. Sizin de başka bir öneriniz var mıdır veya bu SSD iyi mi?
Öyle 4K render alan biri değilim sistemi ve oynadığım oyunları kuracağım sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı