Seagate Barracuda Green

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.683
Çözümler
823
Beğeniler
93.994
Yer
İstanbul
Seagate, Taşınabilir Hard Disk Endüstrisinin En Yüksek Performansını “Yeşil Teknoloji” ile Sunuyor…

Dijital depolama piyasasının lideri konumunda yer alan Seagate, sahip olduğunuz içeriğe kolayca erişebilmeniz ve dilediğiniz her yere götürebilmeniz için geleceğin ihtiyacı çözümleri gelecek nesilleri koruyarak üretmeye devam ediyor.

Düşük güç tüketimi, çevreye uygun maddelerin kullanımı ile yüksek performans için çevre korumadan ödün vermenin gerekmediğini gözler önüne seren Seagate, kişisel bilgisayarlar, ev ağ sistemleri ve harici PC belleği için en yüksek performansa sahip 3,5-inç disk sürücü Seagate Barracuda® Green şimdi her yerde… Barracuda Green serin ve fısıltı sessizliğinde çalışıyor.

Fısıltı sessizliğinde çalışan Seagate Barracuda Green sınıfında en iyi performansı sunmak için daima serin kalıyor. Seagate’nin kurulumu çocuk oyuncağı haline getiren SmartAlign™ teknolojisiyle 5900 devir hızının birleştiği Barracuda Green, performansı bir kat daha arttırmak adına da SATA 6 Gb/sn arabirim ve 64 MB önbellek ile buluşuyor, yeni 4K sektör standardının tüm yararlarını sağlıyor.

Seagate Satış, Pazarlama ve Ürün Grubu Yönetimi Uzman Başkan Yardımcısı Dave Mosley “Barracuda® Green sürücüleri sadece güç tüketimi ve materyal kullanımında çevresel gelişmeleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Seagate’in ilk SmartAlign™ teknolojisini içeren hard diskleri arasında yer alıyor” diyor. SmartAlign™ teknolojisine de değinen Mosley “Gelişmiş Biçim (AF) diye adlandırılan 4K sektör formatlamasına geçişi SmartAlign™ teknolojisi ile ortadan kaldırıyor, görünmez kılıyor.”

Barracuda® Green hard diskleri daha güçlendirilebilir bir çevre için Seagate Think

Green™ programını da destekliyor:

• Sürücüyü oluşturan materyallerin yüzde 70’i ya da daha fazlası geri dönüştürülebiliyor.
• Tüm Barracuda Green sürücüler bu ürünlerle ilişkili negatif çevre etkilerini azaltmak için düşük halojen bileşenleri içeriyor.
• Barracuda Green en yüksek çevre standartları için tasarlanmıştır.
Seagate “Yeşil Depolama” Barracuda Green hard diski tüm dünyada 2TB, 1.5TB ve 1TB gibi farklı kapasitelerde kullanıma sunuyor.


Not 1: Seagate Barracuda Green hard diski önceden Barracuda® LP idi.

Not 2: Seagate Barracuda® Green, 4K standardındaki hard diske kusursuz bağlantı için SmartAlign™ teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

Seagate (Seagate) on Twitter
Seagate Technology | Facebook
Media Center
 
Yukarı