Seagate Barracuda Harddisk'ten Ses Geliyor

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Harddisk'imden çınlama sesi geliyor. HDD Scan ile tarattığımda hiçbir sorun olmadığını görüntülüyorum.(HD Tune ile de aynı sonucu alıyorum.) Yarım saat içerisinde bilgisayar o ses geldikten sonra 6-7 kez takılıyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Harddisk:
Seagate Barracuda ST1000DM010 3.5" 1 TB 7200 RPM SATA 3 HDD
SSD:
Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-76E250BW) (Windows buraya kurulu)

Son düzenleyen: Moderatör:
CrystalDiskInfo bu yazılım üzerinden sağlığınıda söyleyin lütfen HDD'de tamamen sorun olmadığına emin olmamız için.
1602587827233.png

1602587844854.png

Test bitmeden paylaşmayın sonucu arka planda işlem yapmayın test açıkken.
Sizin için tekrar test yapayım.

SSD'nin yazma hızının 520MB olması gerekiyordu. SSD'nin kablosunu değiştirmenizi söylememin nedeni CRC Error Rate değerinin fazla olması.

SSD'nin yazma hızının 520MB olması gerekiyordu. SSD'nin kablosunu değiştirmenizi söylememin nedeni CRC Error Rate değerinin fazla olması.
Değiştirdim geldim. Müsade ederseniz tekrar bir deneyeyim.
Son test böyle. CS:GO'ya girerken çınlama ve takılma oluyordu şu anlık yok. Bu değerler normal mi?

Dosya Ekleri

• ff.png
    ff.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Yazma hızı gene düşük kalmış. Onun dışında değerler normal görünüyor.
Hocam merhaba. Bu sefer bilgisayar açılırken G/Ç hatası verdi mavi ekran sürekli verdi bunu kabloları çıkardım taktım tekrar olmaya başladı. Ne yapacağım bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim.

G/Ç aygıt hatası donanımsal bir hatadır disk bozulmuş olabilir. Garantiye varsa garantiye gönderiniz. Mavi ekranın hata kodu nedir?
Kusura bakma yanlış söyledim. Eskiden sürekli başlarken bir kez G/Ç hatası verirdi. Reset atardım açılırdı bilgisayar. Dün bir şey yokken bu sabah bilgisayarı açtım ardı ardına verdi hatayı. Sonra HDD ve SSD kablolarını değiştirdim. Sorun ortadan kalktı sonra tekrar olacağını biliyorum. Ama yine aynı çözümle açabileceğimi de biliyorum. Ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı