Seagate Barracuda HDD kasma yapar mı?

heyjustmonika

Decipat
Katılım
20 Haziran 2020
Mesajlar
1.176
Çözümler
5
Yer
Sayo-Nara
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var; 2 TB 7200 RPM Seagate Barracuda HDD kullanıyorum. Ama benim bildiğim HDD işte ne bileyim sitelerin geç açılması bilgisayarda bir şeye tıkladığınızda geç açılması vs. yapmaz mı? Bende direkten donma, kasma var sebebi ne olabilir?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

DeSeRT_TR

Picopat
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
710
Sanırım sorun ya HDD'de ya da bileşenlerde ya da ben deliyim kasmasa bile kasıyor olarak algılıyorum.


Aslında aklıma şimdi geldide oyun indirirken internet çok fazla harcanıyor ve limit koymadım bu yüzden siteler geç açılıyor ve bende bunu kasma olarak algılıyor olabilirim.
Sen HDD'nin yanına 250 GB'lık SSD al, ona kur sistemi hızlanır. Ben öyle yapıyorum. Oyunlar HDD'de , sistem ve programlar SSD'de. Şu anlık sıkıntı yok. Umarım sorununuzu çözersiniz.
 

DeSeRT_TR

Picopat
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
710
Bazı oyunlarda takılmalara ve bilgisayar içerisinde yavaşlığa sebep olur. Oyunlardaki takılmalar ne alaka diyecekseniz bazen Minecraft, ETS 2 gibi oyunlar da dünyanın ileri kısımları HDD yüzünden zamanında yüklenemediği için oyun takılır.
Yok artık o kadar da değil dostum. HDD'ler kendini aştı, önbellekleri var artık. Öyle sorunlar çok eskide kaldı, geç kaplama falan, bir de minecraftda ? 😂
 

DeSeRT_TR

Picopat
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
710
En yeni HDD'ye bile Windows kurarsan ve kullanmaya çalışırsan yaşanıyor. 1 sene önce aldığım 2. el HDD'm şuan kullandığımdan yeniydi. Önbelleği iyi olduğundan daha az oluyordu bu olaylar ama yine de yaşanıyordu. Oyun oynamak için SSD şart artık bu devirde.
Dostum oyunlarımın tümü HDD'ye kurulu ( SSD eskimesin diye oyun kurmuyorum ) , böyle takılma, donma denen olayla karşılaşmadım hiç.
 
Yukarı