Seagate Barracuda HDD sesli çalışıyor

ibrahim kara

Hectopat
Yer
İstanbul / Gaziosmanpaşa
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi / Erkek kuaförü
Arkadaşlar çözemediğim ses sorunu var. Yeni aldığım Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM 256MB cache (ST2000DM008-2FR102) yeni yaptığım sistemde biraz sesli çalışıyor kaç gündür onunla uğraşıyorum bir türlü çözemedim.
Yaptığım bazı testler HDD halının üzerinde veya elimde tutunca sessiz çalışıyor. Yeni aldığım Cooler Master MB511 ARGB kasaya montaj yapınca çalışma sesi sanki hafif yankılı gibi yüksek geliyor. Dikkat ettim anormal bir ses yok sadece çalışma sesi biraz yüksek geliyor. Eski kasama takınca sessiz çalışıyor anlamadım gitti. HDD yuvaları geçmeli olduğu için hafif boşluk vardır diye bir şey sıkıştırıp sabitledim fark eden bir şey olmadı. Çözüm öneren var mı?

Arkadaşlar çözemediğim ses sorunu var. Yeni aldığım Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM 256MB cache (ST2000DM008-2FR102) yeni yaptığım sistemde biraz sesli çalışıyor kaç gündür onunla uğraşıyorum bir türlü çözemedim.
Yaptığım bazı testler HDD halının üzerinde veya elimde tutunca sessiz çalışıyor. Yeni aldığım Cooler Master MB511 ARGB kasaya montaj yapınca çalışma sesi sanki hafif yankılı gibi yüksek geliyor. Dikkat ettim anormal bir ses yok sadece çalışma sesi biraz yüksek geliyor. Eski kasama takınca sessiz çalışıyor anlamadım gitti. HDD yuvaları geçmeli olduğu için hafif boşluk vardır diye bir şey sıkıştırıp sabitledim fark eden bir şey olmadı. Çözüm öneren var mı?

Hocam HDD titriyor olabilir takdıgınız yuvaya vidalayın.

Ses kasadan yansıyor olabilir mi? Kauçuk vidalar mı kullanıyorsunuz?
Vida sistemi yok hdd bölümünde sokete hdd takıyorsun sonra soketi yuvaya itiyorsun oturuyor, bende hdd taktığım soketin arasına plastik sıkıştırdım ses daha çok arttı sonra eski haline çevirdim , bazen kurcalıyorum üst slota takıyorum ses azalma oluyor ama kulağıma hafiften geliyor, takıntı yaptım açıkçası :S
Hocam HDD titriyor olabilir takdıgınız yuvaya vidalayın.
Vida sistemi yok hocam onada baktım, ama hdd slotların oldugu boşluk yankı yapmaya musait gibi , saçma geldi açıkçası 1000 tl ye yakın fiyatı kasanın.
Ya da dengeli değildir bende öyle yapıyordu sonra çıkarıp attım kullanmıyorum artık SSD adamdır ve pahalıdır 🤷‍♂️
samsung 970 evo plus 500 veya 1 tb alacağım ekran kartı aldıktan sonra, şimdilik idare etmeye çalışıyorum hocam :S
Tüm testleri yaptım hdd sorunsuz , sıfır aldım zaten, eski pc nin kasasına takınca neredeyse ses kulağıma hiç gelmiyor ancak yakından dinleyince çalıştığını duyuyorum çok ilginç :S
Arkadaşlar kafam çok karıştı kaç gündür uğraşıyorum, eski seagate barracuda 2tb 7200 rpm 64mb cache ile bunu eski kasada test ettim her birini windows kullanımında test ettim sıfır almış olduğum seagate barracuda compute 2tb 7200 rpm 256mb cache hdd çalışma sesi biraz daha yüksek!
Merak ettiğim durumlar: sıfır hdd olmasına rağmen eski hdd göre az daha sesli çalışıyor bu normalmi?
Çalışma hızı süper, tüm testlerde sorunsuz yani hdd eski 64mb cache hdd göre biraz daha sesli çalışıyor kafamı karıştıran durum bu.
son olarak ilerde m2 sata samsung 970 evo plus 1 tb alınca bu hdd yedek olarak kullansam ses sorunu yaşarmıyım?
İade değişim vb yapsam daha güvenilir ve hızlı sabit disk bulamam sanırım, amacım ilerde arşiv olarak kulllanmak, durumu düzeltene kadar windows sistem üzerinde kullanmak,
500 tl lik ürün için bu kadar hdd sesine takıldım ama 2x 2 tb ssd arşiv için kullanmak israf olur diye düşünüyorum.
Sizce ne yapmalıyım?
Not: eski pc yi yiğene verdiğim için ve yeni sisteme uymayacağı için kullanma şansım yok, yeni aldığım coolermaster mb 511 Argb kasa malum hdd slot yapısından dolayı hdd sesini biraz daha belirgin veriyor, bu kasada kullanmak zorundayım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı