Seagate Barracuda HDD tarama yaparken kitleniyor

strassen98

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar benim Laptopum'da 1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD SATA-3 7mm 128MB HDD bulunmakta SSD'nin yanı sıra ancak son zamanlar da bu disk kendi kendine kapanmaya başladı, yani görev yöneticinde görünmüyor sonra geliyor. Ya da %100'de kalıyor ve ortalama yanıt süresi bir 0'a iniyor bir 2000'e zıplıyor, ancak reset atınca düzeliyor.
Birkaç programla diski taramayı deniyorum ancak yolun yarısında falan disk %100'de kalıyor tarama da ilerlemiyor kalıyor öyle yani tarama bile yapamaz oldum, ancak bazen HDD'de olan oyunları falan oynayınca herhangi bir sıkıntı çekmiyorum genelde boştayken ya da tarama yapmaya çalışırken bu durum meydana geliyor.
Eğer disk ölüyse yenisi için "WD Black 2.5 1TB 64MB 7200 RPM" düşünüyorum iyi midir?

Benim başıma gelen sizin başınıza gelmiş olabilir. Bende de tarama yaparken bilgisayar kilitleniyordu. Bad sector ya da zayıf sektör ile karşılaşınca oluyordu genelde. Hard Disk Sentinel, HDD'min sağlığının %4 olduğunu söyledi. Birkaç gün sonra da artık Windows'a boot etmemeye başladı. Hard Disk Sentinel kurup sağlığını buraya atabilir misiniz?

Çok gariptir ki sorun yok diyor.
Böyle bir sorunu ben daha önce masaüstü bilgisayarımda yaşamıştım ve hdd'nin kablosunu değiştirince sorun çözülmüştü ancak bu laptop olduğu için tam olarak ne yapmam gerek bilemiyorum
Evet şu an tekrar durduk yere %100'e fırladı hemen o arada taramayı açtım bekliyorum şu an eğer tararsa.

Dosya Ekleri

• hdd.png
    hdd.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 20
  • hdd 2.png
    hdd 2.png
    35,3 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı