Seagate barracuda ST1000DM003 driver

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samet67671

Kilopat
Makaleler
25
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Seagate barracuda ST1000DM003 için driver lazım. Sitesinden indiremedim seri numarası soruyor bulamadım. HDD için driver gerekli mi ? Gerek yoksa kurmayabilirim. İşletim sistemi windows 8.1 pro 32 bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi sitesinden buldum. Firmware güncellemesi yaptım. Bu firmware işlemini her formattan sonra yapmam gerekir mi ?

Firmware güncellemesi olmamış yaptım zannetmişim. Şuanki firmware güncellemem cc4b cc4h yapıcam. Firmware yaparken pc reset atiyor siyah ekranda birşeyler yapdı search devices falan dedi, fakat güncellememiş nasıl güncelliycem bunu bu arada harddiskimde bir sorun yok yapmam gerekir mi ? Firmware güncellemesi sorunları gideriyormuş. Güncellemediğini hd tune pro 5.50'den infoya bakarak öğrendim.

Güncelleme şart değil ve yanlış güncelleme sabit diski bozabilir. Sabit Disklerde FW güncellemesi pek bir değişiklik yapmaz. SSD'lerde ise güncellemeniz şiddetle tavsiye olunur.

Firmware güncellemesi neden yayınlanır? Firmware güncellemesi diskin dönmesinden kafa okuma ayarlarına kadar yeniliyormuş doğru mu? Demek ki diskte bir sorun var ki yayınlanıyor.

Diskin dönmesi donanımsaldır. 7200 devirde döner. FW güncellemesi buna pek bir etki etmez genelde. Güncellemek istiyorsanız DOS üzerinden güncelleyeceksiniz.

Güncelleme yaparken diski bozma ihtimalim var mı ? Veri kaybı yaşar mıyım?

- - - Güncellendi - - -

Diskimi güncelledim. Herkese teşekkürler. Konu kilit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı