Seagate HDD'nin düşük okuma/yazma değerleri

onurdjdj

Centipat
Öncelikle merhaba. HDD %100 disk kullanımı sorunum vardı. Bunla ilgili daha önce konu açmıştım fakat bugün fark ettiğim bir durum var. Hard diskimin okuma yazma hızının çok yavaş olduğunu fark ettim. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim? Bir fikri olan var mı acaba?
5400 RPM 1TB HDD kullanıyorum. Diğer kullanıcılar en kötü 40-50 olurken okuma yazma hızları bende neden bu kadar düşük?

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-31_145211.png
    resim_2021-05-31_145211.png
    50,4 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. HDD %100 disk kullanımı sorunum vardı. Bunla ilgili daha önce konu açmıştım fakat bugün fark ettiğim bir durum var. Hard diskimin okuma yazma hızının çok yavaş olduğunu fark ettim. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim? Bir fikri olan var mı acaba?
5400 RPM 1TB HDD kullanıyorum. Diğer kullanıcılar en kötü 40-50 olurken okuma yazma hızları bende neden bu kadar düşük?
HDtune programı ile sağlığını kontrol edin.

Dosya boyutu arttıkça hız yükselirken boyut azsa hız yavaşlar mekanik disklerde normal bir durum bu Keza Windows 10 kullanıyorsanız %100 kullanım durumu İnce ayarlar yapmanız halinde bir nebze azalacaktır. Ancak En ufak yoğun tempoda tekrar %100'lere gelecektir. Windows 8.1 veya Windows 7 kullanmanızı tavsiye ederim. Bu HDD ile yola devam edecekseniz. İlla Windows 10 istiyorsanız SSD tavsiye ederim.

O dediğin şey anlık veri aktarımı.

Dosya boyutu arttıkça hız yükselirken boyut azsa hız yavaşlar mekanik disklerde normal bir durum bu keza Windows 10 kullanıyorsanız %100 kullanım durumu ince ayarlar yapmanız halinde bir nebze azalacaktır. Ancak en ufak yoğun tempoda tekrar %100'lere gelecektir. Windows 8.1 veya Windows 7 kullanmanızı tavsiye ederim. Bu HDD ile yola devam edecekseniz. İlla Windows 10 istiyorsanız SSD tavsiye ederim.

Genelde oyun oynayan biriyim bazı oyunlar Windows 10 işletim sistemi istiyor. O oyunları Win 8.1 veya Windows 7 de açabilir miyim? Nasıl olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı