Seagate Sabit Disk Bozuldu

239547

Kilopat
Makaleler
3
Daha henüz 5 ay bile olmamışken bütün anı resimlerimi depoladığım Seagate 1TB Barracuda sabit diskim an itibariyle bozulmuştur. Hiçbir şekilde veri kurtarma yapamıyorum. Tam dosyalarımı kopyalayıp alayım derken, çat kafa vuruyor ve asla izin vermiyor. Neredeyse 650 GB'lık anı arşivimi bu diske emanet ettim ve sonuç bu. Kabloları yeniledim, farklı bir PC'de denedim olmadı. Disk kesinlikle veri almama izin vermiyor. Taktığım bütün bilgisayarlarda donup kalma sorununa yol açtı. Bu benim 4 yıl içerisinde benzer sorunlardan dolayı karşıma çıkan bir disk problemi. Ne tesadüf ki, hepside Seagate mekanik diskleri. Elimde bulunan 240 GB'LIK M2 SSD ile sistemi kullanıyorum ama, sistem bomboş! Bu bozulan üçüncü Seagate HDD! Bu markanın hiçbir ürününü almayın diyorum. Elimde 7 yıllık Toshıba ve WD Blue serisi HDD bulunmakta ve hiçbir hata olmadan kullanmaktayım. Sizce bu arızalar normal mi? Bu benim şanssızlığım sanırım. Yetkili servis yeni disk göndereceğini söyledi. Ben disk istemiyorum kardeşim! İçindeki dosyalarım ne olacak?

Teknoloji şans işi. Örneğin ben masaüstü bilgisayarımda 13 yıllık bir SAMSUNG HDD kullanıyorum. Hala performanslı şekilde çalışıyor. Seagate'de böyle art arda şeyler olacağını düşünmezdim. Firmayla iletişime geçtiniz mi?

Teknolojik ürün bunlar istersen dünyanın en pahalı ürünleri olsun arıza verme durumu her zaman olabilir. Bir firmayla iletişime geçin bakalım onlar ne söyleyecekler, direk bu markanın ürününü almayın demek hatalı bir söylem. 2. sınıf ürün grubu olsa tamam diyeceğim şaşırmam fakat kalitesiz bir marka olduğunu söylemek bence uygun değil bu firma için.

Son düzenleme:
Teknoloji şans işi. Örneğin ben masaüstü bilgisayarımda 13 yıllık bir SAMSUNG HDD kullanıyorum. Hala performanslı şekilde çalışıyor. Seagate'de böyle art arda şeyler olacağını düşünmezdim. Firmayla iletişime geçtiniz mi?
Teknobiyotik üzerinden satın almıştım. Firma gönderin bakalım dedi. Şuanda diski taktım içinden bir veri kurtarmak işkence. Tam 4 saatte sadece dur kalk yaptığı için 6 GB'lık veri kurtarmayı başardım. En önemlileri seçip, kurtardıktan sonra servise göndereceğim artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı