Çözüldü Seagate Skyhawk 4TB disk ve seri no uyuşmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali UYAROĞLU

Decapat
Merhaba, 10 Mayıs günü Hepsiburada sitesinden asbilisimteknoloji adlı satıcıdan bir 4TB Seagate SKYHAWK SURVEILLANCE model bir disk aldım. Diskin üzerindeki disk doğrulama kodunu Seagate'in kendi sitesinden okuttum ve kendi diskimin değil başka bir disk gözüküyordu. 2TB ve Seri no su diskin üzerinde yazmayan başka bir seri no idi. Diski daha çıkarmadım(denemedim). Belki iade ederim diye lakin iade edip paramı geri alsam bile o para ile tekrar alamıyorum diski Chia Coin'den dolayı fiyatlar arttı 800'dü ben aldığımda şu an 1200. Sizce ne yapmalıyım? Yardım edebilecek olan var mı? Ve cihazın sol üst kısmında bazı çizikler var. Diskin üzerindeki seri no ile garanti kontrolü yapmaya çalıştığımda böyle bir disk yok gibi gözüküyor.

IMG_20210517_231738.jpg

IMG_20210517_231716.jpg

Screenshot_2021-05-17-22-52-39-987_com.brave.browser.jpg

IMG_20210518_092842.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Üstünde çizikler var ise ya kullanmış ya da yenilenmiş üründür. İade üründe olabilir. Dolandırıcılık ülkede diz boyu. Etiket hazırlanıp basılmış bile olabilir. Vidaları bir kontrol edin. Ürünün içi açılmış mı?

Artık dahili disk alma taraftarı değilim. Dahili bile kullanacak isem harici alıp içindekini çıkartıp kullanırım. Geçen sene aldım 4 TB, seri numarasından kontrol ettim. 2 sene önce garanti bitmiş. Cihazın kullanım süresi 1,5 sene. İade ettim.
Hepsiburada'da iade talebi oluştur. Sonuç alamazsan tüketici hakem heyetine başvur. Sonuç alacağından emin olabilirsin. Belki biraz uğraştıracak ama 800 TL de az para değil.

Üstünde çizikler var ise ya kullanmış ya da yenilenmiş üründür. İade üründe olabilir. Dolandırıcılık ülkede diz boyu. Etiket hazırlanıp basılmış bile olabilir. Vidaları bir kontrol edin. Ürünün içi açılmış mı?

Artık dahili disk alma taraftarı değilim. Dahili bile kullanacak isem harici alıp içindekini çıkartıp kullanırım. Geçen sene aldım 4 TB, seri numarasından kontrol ettim. 2 sene önce garanti bitmiş. Cihazın kullanım süresi 1,5 sene. İade ettim.

Çözüm

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Yani şu ülkede işini düzgün yapan bir insan olmaz mı? Gerçekten inanılmaz bunu iade ettikten sonra tekrar aynı diski alamayacağım vay arkadaş.

Geri
Yukarı