Seagate Skyhawk Interface CRC hatası veriyor

omerakn77

Centipat
Bugün 1 TB hard disk aldım, başlıkta belirttiğim marka model. ASUS P5G41T-M LX anakartıma taktım ve arada donmalar oluyor. HD Tune'da ekteki gibi mavi şekilde gösteriyor. Yardımcı olur musunuz?

değerler.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım ki diskin ikici olduğunu bilerek aldınız. Bilmiyorduysanız iade edin.

O CRC hatası diske takılı olan kablolardan kaynaklı olabiliyor. Data kısmı artıyorsa diskin SATA ve güç kablosunu kontrol ediniz ve diski başka bir SATA portuna takınız. Bu donmaları düzeltmeyebilir

Umarım ki diskin ikici olduğunu bilerek aldınız. Bilmiyorduysanız iade edin.

O CRC hatası diske takılı olan kablolardan kaynaklı olabiliyor. Data kısmı artıyorsa diskin SATA ve güç kablosunu kontrol ediniz ve diski başka bir SATA portuna takınız. Bu donmaları düzeltmeyebilir
evet ikinci el olduğunu biliyordum fakat az kullanıldı denildi, kablo değiştirdim. Tekrar format attım donma olmadı şuana kadar Portları da değiştirdim. MAXBLAST 4 ile sıfırlasam işe yarar mı?

bu hata önemli midir sizce?
Kendisi çok önemli değil. Bilgilendirme diyebiliriz. Veri aktarım sırasındaki hataların sayısını gösteriyor. Ne kadar azsa o kadar iyi. Sizin diskte de az. Çok fazla olursa mavi ekran gibi sorunlar ve dosyalarda bozulmalar yaşayabilirsiniz. Bu hatalar tespit edilse bile.

Donma sorunları için yapabileceğiniz çok bir şey yok. SSD almak çözebilir. Çözmezse diğer donanımlardan kaynaklı oluyor olabilir.

Kendisi çok önemli değil. Bilgilendirme diyebiliriz. Veri aktarım sırasındaki hataların sayısını gösteriyor. Ne kadar azsa o kadar iyi. Sizin diskte de az. Çok fazla olursa mavi ekran gibi sorunlar ve dosyalarda bozulmalar yaşayabilirsiniz. Bu hatalar tespit edilse bile.

Donma sorunları için yapabileceğiniz çok bir şey yok. SSD almak çözebilir. Çözmezse diğer donanımlardan kaynaklı oluyor olabilir.
yok hdd kaynaklı olduğu bariz de donma da cpu ya fazla yüklendim ondan dolayı oldu şuan gayet iyi hızlı çok teşekkür ederim yardımınız için iyi günler.

Geri
Yukarı