Seagate ST31000520as Okuma/Yazma hızı nedir?

cihatk

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1525000073
Arkadaşlar bir arkadaşım evde bulmuş bu diski. Laptopu olduğu için tam özelliklerine bakamıyor. Nadir bulunan bir disk sanırım internette sadece bir sitede 700TL'ye satıldığını gördüm. 5900RPM olduğunu biliyorum diğer özellikleri tam bakamadım. Okuma ve yazma değerleri nedir ve sizce ikinci elde kaç TL'ye satılır?

Laptoplar için tasarlanmış, düşük güç tüketimine sahip ve kuvvetle muhtemelen eski (SATA gen2) bir model. SATAII değilse bile yine de yavaş sayılacak bir model.

95 MB/s gibi bir değer yazılmış. Normalde fazla pahalı olmaması lazım.

Edit: Evet. Kendisi eski ve SATAII bir model. Internal data rate olarak 95 MB/s yazılmış. Maksimum sıralı okuma/yazma hızı bunu geçmez.

Pek fazla maddi değeri yok. Bir dönüştürücü alınarak harici disk gibi kullanılabilir.

Son düzenleme:
Sıfırı yaklaşık 100 okuma, 100 yazmaya sahip.
Eski bir HDD olduğundan sıfırı zor bulunuyor, yoksa pahalı veya özel değil.

Laptoplar için tasarlanmış, düşük güç tüketimine sahip ve kuvvetle muhtemelen eski (SATA gen2) bir model. SATAII değilse bile yine de yavaş sayılacak bir model.

95 MB/s gibi bir değer yazılmış. Normalde fazla pahalı olmaması lazım.

Edit: Evet. Kendisi eski ve SATAII bir model. Internal data rate olarak 95 MB/s yazılmış. Maksimum sıralı okuma/yazma hızı bunu geçmez.

Pek fazla maddi değeri yok. Bir dönüştürücü alınarak harici disk gibi kullanılabilir.
Hocam sadece bir sorum var. Masaüstü için değil mi bu SATA kabloları masaüstüne göre ve normal boyutta harddisk.

Hocam sadece bir sorum var. Masaüstü için değil mi bu SATA kabloları masaüstüne göre ve normal boyutta harddisk.
Pardon. Low power yazınca 2,5" laptop diski zannettim. Öyle olsa bile fark etmez. Hem veri bağlantısı hem de güç kablosu hem 2,5" hem de 3,5" diskler için ortak ve masaüstünde her iki türden disk kullanılabilir.

Şuan mevcut olan hemen her masaüstü bilgisayarda kullanılabilir. SATA jenerasyonları arasında uyumluluk var. Eski olduğu için ilk günkü kadar hız vermeyebilir. Ayrıca üzerinde ne kadar bad sector var bilmiyoruz. Kullanmadan önce bir yüzey testi yapılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı