SearchApp.exe zararlı mıdır?

Kerem Uzuner

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bir önceki konumda da belirttiğim gibi laptopumda oyun oynayamıyorum güç kesiyor. Biraz araştırdım ve bilgisayara virüs bulaşmış olabileceğini öğrendim. Ekte de belirttiğim gibi SearchApp.exe diye bir şey açık işlemlerde. Bazı forumlarda bunun Cortana ile alakalı olabileceğini gördüm fakat Cortana'yı silmeme rağmen gitmedi. Kaspersky ile tam tarama yaptığım zaman da bir şey bulamadı. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısxı.PNG
    Ekran Alıntısxı.PNG
    98,2 KB · Görüntüleme: 143
Son düzenleyen: Moderatör:
SearchApp .exe Cortana tarafından kullanılıyor.

Bing ve Cortana arama tümleştirmesi devre dışı yapmanızı öneririm.

>>Yönetici Olarak Komut İstemini Aç.
Aşağıdaki komutu girin 1'e göre 1.

reg hkcu\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search /v BingSearchEnabled /t REG_DWORD /d 0 /f ekleyin

reg ekleyin HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search /v CortanaConsent /t REG_DWORD /d 0 /f

Windows 10 bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Hatırlatma: Kayıt defterindeki bir değeri değiştirmeden önce sistem geri yükleme noktası oluşturun.

Umarım yardımı olur. Herhangi bir soru geri sormak ve beni yayınlanmıştır tutmak çekinmeyin.

Kaynak:https://answers.microsoft.com/tr-tr...internet/e1b20283-f3ef-43b6-89ea-db6fe154774a

Merhaba arkadaşlar, bir önceki konumda da belirttiğim gibi laptopumda oyun oynayamıyorum güç kesiyor. Biraz araştırdım ve bilgisayara virüs bulaşmış olabileceğini öğrendim. Ekte de belirttiğim gibi SearchApp.exe diye bir şey açık işlemlerde. Bazı forumlarda bunun Cortana ile alakalı olabileceğini gördüm fakat Cortana'yı silmeme rağmen gitmedi. Kaspersky ile tam tarama yaptığım zaman da bir şey bulamadı. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.
WindıwsSearch farklı bir şey
Searchapp.exe , sizin izniniz olmadan elektronik para kazmak için kirli bilgisayar sisteminin kaynaklarını kullanan bir Trojan Miner Para Madencisidir. Monero, Bitcoin, DarkCoin veya Ethereum olabilir.

Kaynak:https://answers.microsoft.com/tr-tr...internet/e1b20283-f3ef-43b6-89ea-db6fe154774a

Cortana'yı kaldırdım zaten ama hala gözüküyor.

Windıwssearch farklı bir şey.
Searchapp.exe, sizin izniniz olmadan elektronik para kazmak için kirli bilgisayar sisteminin kaynaklarını kullanan bir trojan miner para madencisidir. Monero, Bitcoin, darkcoin veya Ethereum olabilir.

Hocam nasıl kaldırabilirim hiçbir türlü bir çözüm bulamadım.

Geri
Yukarı