Sebzeyi artik taneyle almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Az önce twitter'da denk geldim güzel bir paylasim.

55875369_2084262815002879_819305375814647808_o (1).jpg

Durum pek iyiye gitmiyor, bunu bir konusalim.

Sevgiler :)

Arkadaşlar ister beni linç edin ister hak verin ama Türkiyenin durumu artık hiç iyi değil ve gün geçtikçe kötüye gidiyor. Bunu anlamak zor değil. İhracat&İthalat yapan bir firmada Bilgi İşlem olarak çalışıyorum. Piyasa durumu çok kötü. İhracat bitiyor. Herşeyi ithal ediyoruz. Somun bildiğiniz somun ithal ediyoruz. 1 Euro gibi bir rakamdan Avrupadan geliyor. Ülkemi çok seviyorum ama ben bu ülkede yaşamak istemiyorum. Yaşamak için bir kaç geçerli sebebim var. Eğer onlar olmasaydı bir dakika düşünmeden İsviçreye giderdim. İsviçreye gitmek kolay değil ama orada yaşayan yakın akrabalarım var.

Sorunu hep dış kuvvetlerde arıyoruz. Bu ülke son 16 senedir aşağı doğru gidiyor. Bir başkanın yapması gereken şeyler yapınca iyi bir şey yapmış gibi tepki veriyoruz. Yaptıkları ve yapacağı şeyler zaten bizim seviyemizde ki bir ülke için çoktan yapılması gereken şeyler. Yollar,hastaneler,maaşlarda zam. Afrika ülkesi değiliz. Jeopolitik konum olarak dünyanın en önemli ülkelerinden birisiyiz. Bazı şeylerin artık kökten değişmesi gerekir. Değişmeyeceğini biliyorum ama artık lütfen şu gözleri açalım. Ülkemize dışardan bir bakalım. Benzin oldu 7 TL. Sebzeleri tane ile alıyoruz. Bu düzene dur demek için neyi bekliyoruz. Dolar/Euro aldı başını gidiyor.

Ek olarak;

Bu resmi iktidar yanlısı 2 3 arkadaşıma gösterdim bana dedikleri şey aynen şu "Sana bir şey olmasın Reis varken bize bir şey olmaz"
Kuran çarpsın bizden bir şey olmaz.

Son düzenleme:
Japonya'da öyle satıyorlar zaten ancak Japonya'nın nüfusu ve toprağı olmadığı halde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı