Seçim günü oy kullanmak isteyen sığınmacılar ile yurttaşlar arasında gerilim yaşanır mı?

Kinesit

Picopat
Arkadaşlar bu benim aklıma takıldı. Sizce böyle bir gerilim yaşanır mı seçim günü? Örneğin oy kullanmamaları için okula girmelerine engel olmak gibi.

"Kendi ülkelerini bırakıp kaçmışlar bizim kaderimizi mi belirleyecekler" diyen birçok kişi var.

Amacım kimseyi galeyana getirmek veya nefrete sürüklemek değil sadece merak ettim. İlgili kurumlara duyurulur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu benim aklıma takıldı. Sizce böyle bir gerilim yaşanır mı seçim günü? Örneğin oy kullanmamaları için okula girmelerine engel olmak gibi.

"Kendi ülkelerini bırakıp kaçmışlar bizim kaderimizi mi belirleyecekler" diyen birçok kişi var.
Bence yaşanacak ki dediğin gibi kendi ülkesinden kaçan adam benim ülkemde niye söz sahibi oluyor ? Hadi geldiler yaşadılar iyisiyle kötüsüyle tamamda bu kadarı da olmamalı. Bazı ülkelerde sonradan vatandaşlık alan kişiler oy kullanamıyor.

Hani hukuk devletiydik. Vatandaşlık işlemleri tamamlanmış birisi artık Türk vatandaşıdır. Senden benden farkı yoktur.
O vatandaşlık işlemleri iptal edilecek. Peynir ekmek dağıtır gibi, ipsiz sapsızlara verilecek vatandaşlığımız yok bizim.

Amacım kimseyi galeyana getirmek veya nefrete sürüklemek değil sadece merak ettim. İlgili kurumlara duyurulur.
Şuan 1 milyon civarı oy kullanması muhtemel yabancı var, katılım oranına bağlı olarak %2 civarında etki eder, bu sayının 2 milyonu bulacağını düşünüyorum o zamanda %4 civarında fark olur. Kısacası 1 oyun bile önemli olduğu seçimin kaderini bunlar belirlerse o zaman Türk milletinin ulusal egemenlik hakkı elinden alınmış olacak. Şunuda belirtmek isterim Erdoğan seçimi %35 oyla kazanabilir, nasıl mı? Halkı kararsızlığa düşürüp 2014 seçimlerindeki gibi %75 katılım olursa %35+4 aldığında toplam oy %50'yi geçebilir bu ihtimali hafife almayın 2,5 milyon mühürsüz oy sayıldı bu ülkede. Sizden ricam bu tür bir manzara gördüğünüzde sandığa gidin ve bunları kararlılıkla yollayacak olan ittifakın adayına oyunuzu basıp çıkın. Maalesef ana muhalefet lideri hükümetin verdiği sayılara güveniyor, yarım milyon yok diyor, eğer hükümetin dediklerine inanıyorsan ülkede hiç sorun yok, zaten dünya bizi kıskanıyor.

O vatandaşlık işlemleri iptal edilecek. Peynir ekmek dağıtır gibi, ipsiz sapsızlara verilecek vatandaşlığımız yok bizim.

Niye zamanında milliyet kavramı kimlikten boşuna mı kaldrıldı. Şartları sağlayan herkes vatandaşlık alabilir. Asalacı ermenisi, PKK'lı kürdü vatandaşlık aldı da suriyeliler mi alamayacak?

Niye zamanında milliyet kavramı kimlikten boşuna mı kaldrıldı. Şartları sağlayan herkes vatandaşlık alabilir. Asalacı ermenisi, PKK'lı kürdü vatandaşlık aldı da suriyeliler mi alamayacak?
Statü bellidir, alamaz. Zaten seçimden sonra eski vatandaşlıklarında incelemesi lazım. Terör örgütleri ile bağlantısı olmayan, geçmişten gelen yurttaşlarımız bu ülkenin vatandaşıdır, onlarla sorunumuz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı