Seçim konusunda benimle aynı hisseden var mı?

ışıkcan26

Hectopat
Gündem orta da zaten neyin ne olduğu belli değil ama benim gibi hisseden bazıları da varsa biraz sohbet etmek amaçlı bunu yazıyorum. Önümüzdeki seçime sayılı günler kaldı neredeyse ve ben şu an... Gerçekten korkuyorum. Şu an bizi yöneten bu devletin yanındaki diğer partilerden de korkuyorum. Özellikle hüdapar. ( Allah göstermesin inşallah ) bu seçimi de mevcut parti kazanırsa, bu yazım yüzünden bile başıma bir şeyler gelebilir belki. Öyle ki üniversite sınavına bile doğru düzgün çalışamıyorum çünkü hep gündemi takip etmek istiyorum, hep içerde bir yerde CHP'nin seçimi kazanmak için büyük bir hamle yaptığını görmek istiyorum ya da anketler de AKP'nin, direk ilk turdan elenebiliceğini görmek istiyorum. Güncel bir şekilde suriyelilere de oy verme hakkı verildi zaten. Siz, bu seçimin sonucunun ne olacağını düşünüyorsunuz? Sizce ben fazla mı kafaya takıyorum yoksa hissettiklerim de haklı mıyım?

AKP seçilirse çoğu ihtimal ülkenin ne hale geleceğini hepimiz biliyoruz fakat hüdaparın ortaya koyduğu şartların gerçekleşebileceğini düşünmüyorum. Öyle bir şey olsa bütün millet ayaklanır. Kimse Türkiye cumhuriyetinde Türk kelimesini yasaklayamaz. Bu bayrağın adı Türk bayrağıdır öyle de kalacaktır. Sadece kazanmak için yapılmış bir saçmalık bence.

Usta ya Erdoğan kazanır bazı osmanlı olma yolundan hareket eder iç savaş çıkar ya da CHP kazanır mutlu günler görürüz başka bir seçenek yok.

AKP seçilirse çoğu ihtimal ülkenin ne hale geleceğini hepimiz biliyoruz fakat hüdaparın ortaya koyduğu şartların gerçekleşebileceğini düşünmüyorum. Öyle bir şey olsa bütün millet ayaklanır. Kimse Türkiye cumhuriyetinde Türk kelimesini yasaklayamaz. Bu bayrağın adı Türk bayrağıdır öyle de kalacaktır. Sadece kazanmak için yapılmış bir saçmalık bence.

AKP o partileri sadece kullanıyor. Hüdapar vs. hikaye, şartları kabul edilemez.

AKP'nin %0.2 oya ihtiyacı yok seçimi kazandıktan sonra şeriat getirmeye çalışacaklar.

Önümüz de çok kritik bir seçim var. Ya aydınlığa çıkacağız yada karanlığa devam ediceğiz. Şeriat düzeni bu ülkeye hemen gelmiycek. Bir 10 yıl önceki hayatımıza bakın bir 5 yıl öncesine ve şimdiye bakın. Farkettiyseniz insanların eğlenmek için başvurdukları yolları(Alkol, müzik, eğlence ortamları) teker teker yasaklamaya çalışıyorlar. Hem bu halkın bir çok kesimi ülkeye şeriat düzeninin gelmesini istiyor. Ülkenin cumhurbaşkanı bile bizim Afganistan ile din görüşümüz benliklerimiz aynı dedi. Bu sizede anormal gelmiyor mu? Eğer Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderimiz olmasaydı şuan çoktan Afganistan, İran gibi olmuştuk.

Ekonomiyi yok ettiler kimse ayağa kalkmadı düşünmekle olmuyor çoğu şeyi kaldırdılar zaten. Atatürk'ün adını silmeye çalışıyorlar zaten. Bir daha kazanırlarsa arabistana döner ülke.

"Türk" karşıtı neler yapıldı bu ülkede, kim nasıl ayaklandı nasıl tepki verdi ? Bir etkisi oldu mu ? HÜDAPAR direkt olarak yönetimi biçimini değiştirme istiyor, senin de dediğin gibi büyük bir tepki alır ve iç savaşa bile neden olacak karışıklıklar yaşanır. Meşru cinayetler, baskınlar ve niceleri. Hafife alınıyor ama alınmamalı.

Iki ittifaka da güvenmiyorum, ikisinin de ülkeye hayrı olmayacak.
Nerede 6 kişinin bi ülkeyi yönettiği göründü? Daha aday konusunda anlaşamıyorlar bide ülke meselelerini onlara mı emanet edecez.
Iki ittifakta bizi felakete götürecek.
Inci ye umut bağlamak istiyorum ama o da zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı