Secure Boot açılmıyor

Hocam şimdi anladım. BIOS üzerinden Secure Boot'u değiştiriyorum ancak aslında değişmiyor. Sanırım Windows 11 sorunlarından biri. Çözüm için bir fikriniz var mı?

Windows'u kurarken Secure Boot ve TPM 2.0 açık mıydı? Sonradan açıldıysa dolayı belki ondan algılayamıyor olabilir açık olduğunu.

Rufus programından yaparken mi? Onları işaretlememiştim.

Rufus programındaki bypass için. Sizin PC desteklediğinden dolayı onları zaten işaretlemenize gerek yok. Windows 11'i kurarken TPM 2.0 ve Secure Boot açık olması gerekiyor yoksa hata verir ve bypass yapmak gerekir. Demek ki herhalde kurarken açıktı.

F10'a basıp kaydetmediğiniz için olabilir.

F10'a basıp kaydettim.

Rufus programındaki bypass için. Sizin PC desteklediğinden dolayı onları zaten işaretlemenize gerek yok. Windows 11'i kurarken TPM 2.0 ve Secure Boot açık olması gerekiyor yoksa hata verir ve bypass yapmak gerekir. Demek ki herhalde kurarken açıktı.

Rufus'ta Windows 11 ISO'sunu kurarken otomatik tikli kalıyor diye biliyorum. Direkt USB yazdırdıysanız Secure Boot ve TPM kapalı olarak kurulmuştur bilgisayara. (tikli dediğim no Secure Boot + no 4 GB RAM+ no TPM 2.0 seçili kalıyor )
Hocalarım ben Windows 11 kurulumunda TPM 2.0'ı veya Secure Boot'u kapatan bir şey yapmadım. Yani kurarken açık kalmıştır.

Geri
Yukarı