Secure Boot açtıktan sonra sistemde görüntü gelmiyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Secure Boot'u Valorant için açmıştım bir ara. Bu sabah BIOS güncelledim akşam oyuna girmek istediğimde TPM ve Secure Boot hatası aldım. TPM açıktı zaten ben de Secure Boot tekrardan açmak için adımları izledim bir türlü düzelmedi bayağı denedim ama olmadı ya da olduysa da valırabtta Vanguard hatası aldım o sorunu hallettikten sonra yine Secure Boot hatası geldi. Ben de en sonunda şu videoyu izleyerek bu adımları takip ettim ve videonun 2.40 dk sonraki işlemde sistem reset istedi kaydetmek için ben de kaydettim ve reset o reset ekran daha da gelmedi. Ekran kartı ve işlemci fanı kendini açıp yeniden kapatıyor böyle bir anormallik var damlar dönüp duruyor sonsuz döngü oluyor. Anakartın garantisi bitti ve garanti çok uzun bir süreç ben de buradan yardımlarınızı bekliyorum. Lütfen bir çözüm yolu sunun yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

• RAM'in slotunu değiştirdim.
  • Ekran kartını çıkarıp taktım,
  • BIOS pilini 2 kere çıkarıp taktım.
  • CMOS pinlerine tornavida ile bastım.
Herhangi bir çözüm olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı