Sedaş Rezilliği

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Artik cidden darlandim, bunaldim. 2-3 yıldır her hafta en az 2 kez elektrigimiz kesiliyordu zaten, son 2 haftadir her gun kesiliyor. Her gun ariyorum, ariza kaydi olusturtuyorum ve elektrik geliyor. Onumuzdeki 24 saat icerisinde en az bir kere tekrar aynisi yasaniyor. Artik cidden gidip mekanlarini basacagim, katil olacagim yakinda. Tum rezillik bu kadar da degil, bazen voltaji bile tutturamiyorlar! Elektrik gidip geliyor, bir bakiyorum butun isiklar titriyor, ampul patladi gecenlerde. Bilgisayarim 7/24 acik, yakinda bozulmasindan korkuyorum bu olaylardan dolayi. Ne yapmaliyim, surekli arayip durmaktan yoruldum bu rezillik karsisinda ne yapilabilir? Dun saat gece 10 civarinda ben dustayken elektrik gitti, saat 06:00 oldugunda tekrar elektrik gitti. Bu kadar mi zor kalifiye eleman alip su sorunlari en azindan azaltabilmek? Bir de slogan yapmislar kendilerine, “Elektrik medeniyettir.” diye. İronik resmen. Nereye sikayet edebilirim bunlari?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artik cidden darlandim, bunaldim. 2-3 yıldır her hafta en az 2 kez elektrigimiz kesiliyordu zaten, son 2 haftadir her gun kesiliyor. Her gun ariyorum, ariza kaydi olusturtuyorum ve elektrik geliyor. Onumuzdeki 24 saat icerisinde en az bir kere tekrar aynisi yasaniyor. Artik cidden gidip mekanlarini basacagim, katil olacagim yakinda. Tum rezillik bu kadar da degil, bazen voltaji bile tutturamiyorlar! Elektrik gidip geliyor, bir bakiyorum butun isiklar titriyor, ampul patladi gecenlerde. Bilgisayarim 7/24 acik, yakinda bozulmasindan korkuyorum bu olaylardan dolayi. Ne yapmaliyim, surekli arayip durmaktan yoruldum bu rezillik karsisinda ne yapilabilir? Dun saat gece 10 civarinda ben dustayken elektrik gitti, saat 06:00 oldugunda tekrar elektrik gitti. Bu kadar mi zor kalifiye eleman alip su sorunlari en azindan azaltabilmek? Bir de slogan yapmislar kendilerine, “elektrik medeniyettir.” diye. İronik resmen. Nereye sikayet edebilirim bunlari?

Hocam bu voltaj farkı bilgisayarı bozabilir bunlar düzelene kadar bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda kapayın.
Nereye şikayet edebilirsiniz bilmiyorum sadece tüketici hakem heyetine başvururabilirsiniz arıza kayıtları ve kesilen elektrik kaydı ile.

İlah katındaymışsınız, yardımcı olan yok mu?
Keşke olsa. Şunlara baksana, ben hariç kendisine hayrı olan biri bile yok.
god-hand-berserk-2.jpg

Hocam bu voltaj farkı bilgisayarı bozabilir bunlar düzelene kadar bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda kapayın.
Mining yapıyorum, bilgisayarım 7/24 açık o yüzden.

Nereye şikayet edebilirsiniz bilmiyorum sadece tüketici hakem heyetine başvururabilirsiniz arıza kayıtları ve kesilen elektrik kaydı ile.
Arıza kayıtlarına ben ulaşabiliyor muyum, sadece onlar görebiliyor sanırım ama?
Hocam o zaman dikkat edin bilgisayar zaten yükte ya UPS alın ya da kapayın bilgisayarınızı voltaj farkı sürekli gidip gelmeler zarar verir.
Şimdilik sadece akım koruyuculu priz kullanabiliyorum, yakın zamanda UPS alamam gibi duruyor. Sözde eğer voltaj dalgalanmasından kaynaklı arıza olduğu kanıtlanırsa zararı karşılıyorlarmış, ne kadarını karşılarlar belli bile değil ama.

İşini düzgün yapan bir şirkete neden vermiyorlar şu elektrik dağıtımını anlayamıyorum hala. Ne zaman arasam en az 3 yerde kesinti var, hiçbir şeyi düzgün yapamayan rezil bir firma resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı