Seduna gamers oyuncu koltuğu incelemesi

Merhaba herkese. 3 aydır kullandığım koltuğu inceleyeceğim kabaca.
900 liraya aldım İstanbul'daki mağazadan.

P_20210427_215318.jpg

Önden görünüm. Baş ve bel yastığı.
Öncelikle şunu söyleyeyim, bel yastığı bana küçük ve fazla yumuşak geldi. Bel yastığının amacı belin içe doğru olan kıvrımını doldurarak desteklemektir lakin bu yastık o kadar yumuşak ki varlığıyla yokluğu belli olmuyor yaslandığınız zaman. Bu bazıları için iyidir belki ama ben sert yastık seviyorum belimde. O yüzden normal salon koltuğu yastığı koyuyorum oraya:)

P_20210427_215342.jpg

Tekerlekler standart krom tekerlek. Bunu özellikle çektim çünkü koltuk incelemelerinde özellikle tekerlerin rahat kayıp kaymadığı soruluyor. Bu sandalye yağ gibi kayıyor tabiri caizse. Tek elinizle bile rahatça oradan oraya sürüyebiliyorsun.

P_20210427_215606.jpg

P_20210427_215549.jpg

Geriye yatma oranı çok iyi değil, ama ben dik kullandığım için sorun etmedim.

P_20210427_215650.jpg

Sünger dökme sünger. 3 aydır kullanıyorum herhangi bir çökme ezilme vs. Olmadı. Sertliği ise ne çok yumuşak ne de tahta gibi yani uzun süre oturunca rahatsız etmiyor beni.
Siyah düz oturma süngeri 36 cm genislikte, yanlardaki çıkıntılarla birlikte 46 cm oturma genişliği var. Oldukça yeterli.
Kol dayama yerlerine gelirsem, sağlam değiller. Eğmeden bükmeden bunu söyleyebilirim. Lakin klavye fare kullanırken dirsek dayamak için yeterli herhangi bir sorun olmaz. Ama sandalyeye oturup kalkarken bu kolçaklardan destek alıp yaparsanız çok dayanmazlar. Bu dirsek dayama yerleri rahatça indirilip kaldırılabiliyor, ileri geri de ayarlanabiliyor. Bu açıdan kullanışlı.
Koltukta yaylanma mekanizması yok olmasını isterdim.
Koltuğu aldıktan 1 ay sonra felaket derecede gıcırdatma yapmaya başladı. Bende koltuğu ters yatırıp her yerini ince yağ ile yağladım. O zamandan beri gıcırdama yok.
Sonuç: Bazı eksikleri olmasına rağmen ben iyi ki aldım diyorum. Genel olarak malzeme kalitesinden memnunum(dirsek dayama kısımları hariç)
Daha üst kalite bir koltuk isteyen doğal olarak 1500-2000 lira bandına çıkmak zorunda. Ancak o zaman kayda değer bir kalite sıçraması hissedilebilir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı