Şehinşah hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yeniliğe karşı olmak değil buradaki olay, Karma çıktığında eski şarkılarından farklı ve yeniydi. Ama şarkı aşırı sağlamdı ve bir an bile "Yeni Şehinşah da bozdu, eski şarkıları böyle değildi" cart curt demedim. Ama özellikle şu 666 albümünden (ki severim bence güzel albüm) sonra çıkan şarkılarında çok bozdu, son beğendiğim single Kunteper'dir herhalde.
Benim de arada sevmediğim birçok şarkısı var ama değişik şeyler denemesini sevimoyorum Mc'lerin.
Mesela Allame en sevdiğim Mc'dir ama bir noktadan sonra sürekli aynı ses tonu, zaman zaman benzer konular, benzer beatler falan sıkabiliyor. Flowu değişiyor ama onda bile sıkabiliyor.
Ama geçenlerde Yalan ve toprak gibi parçalar çıkardı. Yaptığı işlerden çok farklı ve beni daha cezbetti.
Aynı şekilde farklı şeyler hoşuma gidiyor benim.

Bana göre Türkçe Rap'te top 5'e girer sizin düşünceleriniz nedir?

TOP 5'ime girmez ama ryhme konusunda çok yetenekli olduğu aşikar. Sürekli farklı tarz denemesi ve bir şarkısının diğer şarkısına benzememesi çok iyi bir şey. Şehinşahın bende yeri şöyle:

Bir şarkı çıkarır ilk dinlemem de: "Ya bu ne ya iyice saçmaladı çok tuhaf tarz olmuş.
Sonra ki dinlemelerim de:"Aslında güzelmiş adam yapıyor bu işi cidden mükemmel şarkı."

Şehinşah bende böyle bir yere sahip.

Flow konusunda Türkçe Rap müzikteki en başarılı isimlerdendi, şimdilerde yaptığı işleri beğenmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı