Şehir bisikleti vs Dağ bisikleti

averyx_

Hectopat
Merhabalar, 15 yaşındayım Manisa'da yaşıyorum. Bisiklet almayı düşünüyorum fakat şehir mi dağ bisikleti mi alsam karar veremedim. Arkadaşla arada bir İzmir'e gitmeyi planlıyoruz, çok nadiren de hafif dağlık yerlere falan çıkmayı düşünüyoruz. Hangi tür bisikleti tercih etmeliyim?

Merhabalar, 15 yaşındayım Manisa'da yaşıyorum. Bisiklet almayı düşünüyorum fakat şehir mi dağ bisikleti mi alsam karar veremedim. Arkadaşla arada bir İzmir'e gitmeyi planlıyoruz, çok nadiren de hafif dağlık yerlere falan çıkmayı düşünüyoruz. Hangi tür bisikleti tercih etmeliyim?
Yol bisikletlerinin lastikleri ince hamurludur. Dağlık yerlerde falan üzebilir seni. Bütçen ne ise ona göre sana bir dağ bisikleti önereyim.

Dağ bisikleti al, Manisa İzmir arası kısa zaten. Dağlık alanda çok bulunuyor, dağ bisikleti al, yol/yarış bisikleti alarak dağ'lar da sıkıntı yaşamayın.

Yol bisikletlerinin lastikleri ince hamurludur. Dağlık yerlerde falan üzebilir seni. Bütçen ne ise ona göre sana bir dağ bisikleti önereyim.
Dağdan kastım hafif tepelere falan çıkıp arkadaşlarla oturmayı düşünüyoruz sohbet vesaire. O da arada sırada zaten şehirde falan %80 daha çok kullanırım ne kadar mantıklı dağ bisikleti almam yorucu olduğundan boşa efor sarfetmiş olmam mı?

Dağ bisikleti ile şehir bisikleti arasında inanılmaz bir efor farkı yok. Her ikisi de çok hafif değil ve bulunduğun yer dağlıksa eğer dağ bisikleti seni daha mutlu edecektir. Hele de ön maşası kilitlenip açılabilir bir şey bulursan düz yolda kapatırsın amortisörü dağlıkta açarsın daha da kolay gidersin. Yarış/yol bisikletinden uzak durmanı öneririm o bölgede. Normal zamanda da çok yoruyor ve konfordan inanılmaz uzak aletler. Bir anlık heves ile ben de yarışa geçmiştim ama bi hafta önce şehir bisikletine dönünce huzura erdim resmen

Geri
Yukarı