Şehir içinde Suzuki Samurai nasıl olur?

Tofaş motorunun olabilmesi için yürüyen aksam da değişikler yapılması gerekir ve proje arabasına döner iş tamamen maliyet.
Farkındayım ama belki oluru vardır diye düşündüm yoksa maliyet olduğuna ben de katılıyorum. :)

Fikir çok ama efor için harcayacak paranın değeri yok, yoruyor bu ekonomi bizi. 😂

Farkındayım ama belki oluru vardır diye düşündüm yoksa maliyet olduğuna ben de katılıyorum. :)

Fikir çok ama efor için harcayacak paranın değeri yok, yoruyor bu ekonomi bizi. 😂

Tofaş motorlu samurailarda var. Genel olarak onlara traktör tekerleği takıyorlar:)

1.3 Motor o kasayı çeker büyük ihtimalle. Araç fazla ağır değil. Bence şehir içi için daha küçük arabalara baksanız daha iyi olur. Bu araçları şehir içinde kullanmak zorlar insanı.

Yan komşumuzda Samurai değil ama kardeşi Vitara var 1993 model diye hatırlıyorum bakımlı bir araç ve çok memnun. Satmak istemiyor. LPG aksamı var 1.6 JLX motor ile. Uzun yol yapılmaz tabii ki bu araçlarla ama paranız varsa alırsınız bir tane hafta sonu küçük arazilere gidersiniz hafta içi de yakın yerleri gezersiniz. Zaten bu tarz bir araç düşünen kişi donanım ve konfor beklemez diye düşünüyorum.

Samurai hakkında bildiklerim ise ustası çok tamiri kolay, parçaları biraz pahalı, donanım olarak beklentiye hiç girmemek lazım. Bence onun yerine Vitara düşünün şehir içine daha uygun bir araç. Samurai saf arazi aracı.

Geri
Yukarı