Şehir merkezinde eski ev vs Şehir merkezinden uzak yeni ev

Maalesef şehir içinde demek zorundayım gönül isterdi ki şehir dışında olsun ama işte okula çok uzak kalır. Bir zamanlar köy okulunda çalışıyordum cidden çok güzeldi yeşillikler, dağlar falan temiz hava mis gibi ama işte hırs yaptık para dedik şehre geldik şimdiki aklım olsa keşke. Yani gönül isterdiki şehir dışı olsun.

Köy okulu daha güzeldir bence🙂 öğrenciler uslu olur sözünü dinler, okul bittiği zaman eve dönmek için trafik sıkıntısı olmaz, okulda çok fazla öğretmen olmaz söz sahibi sen olursun, doğru mu abi?
Merkezde eski ev.

Dediğinizde olur fakat İstanbul'da olsam kabul etmezdim, sonuçta deprem bölgesi.

Köy okulu daha güzeldir bence🙂 öğrenciler uslu olur sözünü dinler, okul bittiği zaman eve dönmek için trafik sıkıntısı olmaz, okulda çok fazla öğretmen olmaz söz sahibi sen olursun, doğru mu abi?

Dediğinizde olur fakat İstanbul'da olsam kabul etmezdim, sonuçta deprem bölgesi.
Köy okulunda okudum. Öğle arası 1 saat mola vardı sınıflar 24 kişilik. Trafik diye birşey yok. Sessiz sakin muhitte. Geniş bahçe. Tek dezavantajı öğretmenler denetimden uzak olduğu için ders konusunda verim bir tık düşük oluyor.

Aynen öyle:)

Eski de olsa yeni de fark etmez, şehrin hemen dışında sessiz sakin bir yerde evi her zaman tercih ederim. Sessiz ve huzurlu bir ev kadar güzel çok az şey var.

Her gün ekstra 20 dakikalık otoban yolculuğu yapıp geri kalan zamanın tamamında şehrin kaosundan uzak olmayı tercih ederim.

Yurt dışında şehir dışını tercih eden çok oluyor şehir merkezindeki ev fiyatlarının yüksekliğinden dolayı. Yakıt ve arabalar ucuz olduğundan ideal bir seçenek oluyor.

20 km'den fazla uzakta oturmazdım. 20 km üstü ise (eğer aracı şirket vermiyorsa ve yakıtı karşılamıyorsa) yaktığın yakıt ve yılda 10-15 bin km yaptığın aracın yıpranması kurtarmaz.

Geri
Yukarı