Şehirler arası kasa taşımak

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar üniversiteye gideceğim. 800 km yol var. Kendi arabamızla gideceğiz ancak kasa ve monitörle beraber zaten pek yerim kalmıyor, yer sıkıntısı çektiğimizden babam kasayı kolisiyle taşımayalım diyor. Koli gerçekten büyük. (ekran kartını ayrı taşıyacağım merak etmeyin.) Kasamda çok büyük cooler Masterbox td500. babamda diyor ki zaten bagaj dolu olacak hani tıklım tıklım olacak, kasayı dik koyarız etrafında bir ton şey olacak kasaya bir şey olmaz. Ama benim içim hiç rahat olmayacak. Sizce bir sıkıntı olur mu babamın dediği gibi yapsak? Yoksa daha alternatif bir çözümünüz var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın soğutucu ile birlikte taşımayın. Ekran kartı, RAM, soğutucu ve işlemciyi çıkarıp el boyutunda küçük bir kolide taşıyabilirsiniz.

Soğutucu ve ekran kartını sökmeniz yeterli. Kasa sağa sola yuvarlanmadığı sürece bir şey olmaz.
Harddisk varsa onu da söküp yumuşak bir şeye sarabilirsiniz.

Ekran kartını çıkar gerisi kasada kalsın bir sorun olmaz. Sadece kasanın içini açıp vidaların anakart ve güç kaynağının kasaya sıkı olduğundan emin ol. Harddisk, SSD zaten çekmece gibi yerleşik dururlar içinde.
Sakın soğutucu ile birlikte taşımayın. Ekran kartı, RAM, soğutucu ve işlemciyi çıkarıp el boyutunda küçük bir kolide taşıyabilirsiniz.
Daha neler 🤣

Dostlar değerli yorum, fikirleriniz için teşekkür ederim. Yani kasayı komple bile sökebilirim, kendim bilmiyorum bilgisayarcı arkadaşım var bahsettiğiniz şeyleri sökerim bilgisayarcı arkadaşım sayesinde ancak oraya gittiğimde toplayamam. Ekran kartı basit zaten onu takıp çıkarırım. Bence de ekran kartını çıkartsam yeter de işlemciyi falan sökmeme gerek var mı? Soğutucu diyorsunuz bahsettiğiniz bende takılı olan stok fan mı?

Dostlar değerli yorum, fikirleriniz için teşekkür ederim. Yani kasayı komple bile sökebilirim, kendim bilmiyorum bilgisayarcı arkadaşım var bahsettiğiniz şeyleri sökerim bilgisayarcı arkadaşım sayesinde ancak oraya gittiğimde toplayamam. Ekran kartı basit zaten onu takıp çıkarırım. Bence de ekran kartını çıkartsam yeter de işlemciyi falan sökmeme gerek var mı? Soğutucu diyorsunuz bahsettiğiniz bende takılı olan stok fan mı?

Evet kasa içerisinde kullandığınız işlemci soğutucusunu ve ekran kartını sökmeniz yeterli olacaktır.

Soğutucu stok fan ise sökmeye gerek yok. Ağır kule tipi soğutucuları sökmek gerekir. İşlemciyi de sökmeye gerek yok. Sadece ekran kartını çıkartın yeterli. Neticede sağa sola atıp durmayacaksınız kasayı, araba içinde sabit duracak.

Yeni konular

Geri
Yukarı