Şekerli çay döküldükten sonra Klavyemin bazı tuşları çalışmıyor

Fregat.

Hectopat
Yer
Yerel Disk (C:)
Daha fazla  
1 Kaç gün önce klavyemde sadece 0, 3 ve 6 tuşlarının üzerine ufaktan bir şekerli çay döküldü şu anda F11 basıyorum bir şeyleri silmeye kalkışıyor çoğu harfler çalışmıyor. Yardımcı olur musunuz? Başka klavyede sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Kaç gün önce klavyemde sadece 0, 3 ve 6 tuşlarının üzerine ufaktan bir şekerli çay döküldü şu anda F11 basıyorum bir şeyleri silmeye kalkışıyor çoğu harfler çalışmıyor. Yardımcı olur musunuz? Başka klavyede sorun yok.
Çay klavyenin içine girmiş olabilir.

Kankam şöyle bir durum var o şeker iletkenlik sağlıyor ve tuşlara giden klavye kartının üzerindeki küçük devrelerin bozulmasına sebep oluyor genellikle bir kere yanınca düzelmiyor zamanla bazı tuşlar geri gelebilir %10 ihtimalle fakat daha fazla tuş da çalışmaz hale gelebilir

Kanka şekerli olduğundan fazla etkisi olabilir. Benzer bi durum yaşadım ve klavyeme veda etmek zorunda kaldım.

Aklımdaki tek soru normal çay ile şekerli çay arasında ne fark oluyor ikisi de klavyeye döküldüğü zaman farklı reaksiyonlar mı yapıyor?
Şaka bir tarafa arkasını aç klavyenin içindeki çayı bir güzel boşalt bir de klavye kartında şeker yapışmış olacak bu da tuş girdilerini doğru düzgün bilgisayara gönderemiyecek sana zahmet orayı da kulak çöpüyle bir güzel silersen birşeycik kalmaz.

Artı -1 Eksi
Gayet normal,laptop kullanıyorsan ve söküp takma işlemini yapabilirim diyorsanız, internetten aynı model klavyeyi alıp takabilirsiniz ya da bilgisayarcıya götürebilirsiniz. Masaüstü bilgisayar ise zaten yeni bir klavye gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı