Sekiro CPU kullanımı %1

İşletim sistemi
Windows 10
DirectX 9 ile 11 arasında ne kadar API varsa Vulkan API'ye döndüren bir yazılım. AMD'de Sekiro'da DX11 performansı kötüdür. DXVK ile fazladan FPS alıyorsun ve FPS dropların da önüne geçiyorsun.

Kullanım videosu burada;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler oyunu yeniden yükleyip deneyeceğim.
 
Ben denedim guzel calisiyor.
Benim sorun ondan değil ama yine de bi ihtimal çalışır belki. Benim performans düşüklüğü yok cpu ve ekran kartı kullanmadığı için 3 fps oluyor oyun.

Benim sorun ondan değil ama yine de bir ihtimal çalışır belki. Benim performans düşüklüğü yok CPU ve ekran kartı kullanmadığı için 3 FPS oluyor oyun.

Maalesef düzelmedi ekran kartı %100 kullanılıyor ara sıra 0 a düşüp geri çıkıyor, işlemci %3 civarında kullanılıyor. Arada işlemci kullanımı %12 vb. oluyor o sırada azıcık bir hareket edebiliyorum sonra geri %1, 2 gibi rakamlara düşüyor. Tahminimce işlemci kullanımından dolayı böyle fakat çözümünü bulamadım bir türlü öncelik olarak yüksek vermeyi de denedim. Diğer hiçbir oyunda böyle bir sıkıntı yok bilen varsa yardım ederse çok sevinirim uzun süredir uğraşıyorum ve oynamayı çok istediğim bir oyun ama çözemedim bir türlü.
 
Son düzenleme:
Benim sorun ondan değil ama yine de bi ihtimal çalışır belki. Benim performans düşüklüğü yok cpu ve ekran kartı kullanmadığı için 3 fps oluyor oyun.Maalesef düzelmedi ekran kartı %100 kullanılıyor ara sıra 0 a düşüp geri çıkıyor, işlemci %3 civarında kullanılıyor. Arada işlemci kullanımı %12 vb. oluyor o sırada azıcık bir hareket edebiliyorum sonra geri %1, 2 gibi rakamlara düşüyor. Tahminimce işlemci kullanımından dolayı böyle fakat çözümünü bulamadım bir türlü öncelik olarak yüksek vermeyi de denedim. Diğer hiçbir oyunda böyle bir sıkıntı yok bilen varsa yardım ederse çok sevinirim uzun süredir uğraşıyorum ve oynamayı çok istediğim bir oyun ama çözemedim bir türlü.
Hacı sorun belki Windows'ta da olabilir. Linux'ta denese bi.
 
Hacı sorun belki Windows'ta da olabilir. Linux'ta denese bi.
Format atmıştım düzelmedi linux için tekrar format falan lazım öbür türlü olsa iyi olur.

1679927771130.png


Değerler bu şekilde çıktı anlık değerler değişip duruyor ekran kartı bir %100 olup 0'a düşüyor, işlemci %1 olup %20'lere çıkıyor anlamadım. (oyunun çözünürlüğü masaüstü çözünürlüğüne eşit olmadığı için SS böyle.)
 
Geri
Yukarı