Sempron 140 sistem Windows 10 kaldırır mı?

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, şu an Windows 7 Professional 64 Bit işletim sistemi kullanıyorum. Bilgisayarım pek de iyi değil 2-3 tane program açtığım zaman kasmaya başlıyor. Windows 7 desteklenmeyen bir sistem olduğundan Windows 10'a yükseltmeyi düşünüyorum fakat sistemimin kaldırıp kaldırmayacağından emin değilim. Arkadaşlarım ReviOS kurmamı söylüyorlar fakat ben modifiyeli sistem kullanmayı pek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

detaylı sistem bilgilerim:
İşletim sistemi: Windows 7 Professional 64 Bit SP1 (6.1, yapı 7601)
CPU: AMD Sempron(tm) 140 Processor 2, 70 GHz.
GPU: NVIDIA GeForce 7025 / NVIDIA nforce 630a (anakarta entegre, harici değil.)
RAM: Kingston 4.00 GB DDR2 800 MHz (kullanılabilir miktar: 3.75 GB)
Depolama: 250 GB SATA II HDD (model: Samsung HD252hj)
Anakart: ASRock N68C-S UCC.
Güç kaynağı: 300W.
Monitör: 1360 X 768 - 60Hz.
İnternet: 45 Mbps indirme / 7 Mbps yükleme hızı.

Hocam, sizin için 8.1 daha uygun olur.

Anakartımın internet sayfasında desteklenen sistemler kısmında en yüksek Windows 7 gözüküyor, ve biraz araştırdım sanırım işlemcimdeki chipset galiba Windows 10 desteklemiyor, önceden aynı sistemle yükseltme yaparak Windows 10 geçtiğimde chipset driverı güncellerken sistem çökmüştü.
Anakartımın internet sayfasında desteklenen sistemler kısmında en yüksek Windows 7 gözüküyor, ve biraz araştırdım sanırım işlemcimdeki chipset Windows 10 desteklemiyor, önceden aynı sistemle yükseltme yaparak Windows 10 geçtiğimde chipset driverı güncellerken sistem çökmüştü.
Hocam, sizin için 8.1 daha uygun olur.
Şuan 8.1'e geçtim, memnunum, teşekkürler önerin için. Yüksek CPU kullanması dışında pek bir sıkıntısı yok, CPU sorunu şuan pek bir sorun oluşturmuyor oluşturursa konu açabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı