Seneye Kurban Bayramı'nda PC fiyatları düşer mi?

Emirkese

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, Kurban Bayramlarında vs ya da cuma geceleri indirimler oluyor. Bu sene benim arkadaşım aldı %40 indirimli falan.

Benim sorum: Seneye Kurban Bayramı gibi ben bilgisayar almayı düşünüyorum, 13-14K fiyatlı sistem 7.100'e falan düşer mi?

Merhabalar, Kurban Bayramlarında vs ya da cuma geceleri indirimler oluyor. Bu sene benim arkadaşım aldı %40 indirimli falan.

Benim sorum: Seneye Kurban Bayramı gibi ben bilgisayar almayı düşünüyorum, 13-14K fiyatlı sistem 7.100'e falan düşer mi?
Hocam %50 bindirim %40 indirim günlerinden bahsediyorsunuz galiba. Yarı yarıya düşmez. Sistemlerin çoğunda indirim bile olmuyor. İndirim yapacakları günden 1 ay önce sisteme zam yapıyorlar. Sonra eski fiyattan indirimli gibi satıyorlar.

Güzel bir fantezi kurmuşsun, ama düşmez. Üretim hala sıkıntılı, önümüzdeki sene dolar düşmez, aksine artar. Ve artık sular azalmaya başladı, çiplerde kullanılan Silisyum üretiminde çok fazla su kullanılıyor. Gittikçe fiyatlar artacak. İstersen en iyisi Series S al, 4-5 sene keyfine bak Game Pass ile.

Çok zor hocam Allah sonumuzu hayır etsin yani şimdi bir lira olan şeyi iki liradan satışa sunup indirimden önce dört liraya çıkarıp sonra geri iki liraya indirince ne yazık ki indirim olmuyor ama ekran kartı fiyatları ucuzlarsa ve dolar da biraz olsun düşerse belki dediğiniz fiyatın birkaç bin TL üstüne kadar düşebilir yani 14-15 binlik fiyat belki 10-11 bin TL lere kadar düşer.

Merhabalar, kurban bayramlarında vs ya da cuma geceleri indirimler oluyor. Bu sene benim arkadaşım aldı %40 indirimli falan.

%40 indirimle aldığına mı inanıyor cidden :)

4 yıl önce aldığım 2800 liralık PS4 Pro'yu 3 ay önce 4000 liraya sattım.
3yıl önce 900 liraya aldığım bisiklet şimdi 2500 lira ediyor.
2yıl önce 1350 lira lego aldım 3000 liraya geri sattım.
2 yıl önce 2800 lego aldım şimdi 10.000 lira ediyor.

Bir şey alacaksan al şimdi seneye büyük bir ihtimal ile değeri artacaktır.

Ben gelecekten geliyorum. Evet ekran kartlarında bir düşme oldu. Ancak şunu söylemeliyim sizin zamanınızda 2K olan ekran kartı 2022 Nisan aylarında 5K civarı oldu ve kurban bayramına yaklaşırken 4K fiyatına düştü. Yani basit bir hesaplama ile şu an ekran kartı fiyatları düştü ancak düşmüş hali sizin zamanınızın 2 katı. Yani geleceğe gelmeden önce hemen bilgisayarını al. (!)

Yeni konular

Geri
Yukarı