Sennheiser CX 300S dip ses

Bu sesinin tam olarak neyden geldiğini anlamakta bile zorlandım 🙂

Dip ses olayı farklı bir şey ve servis konusunda çok belirgin olmadığı sürece işlem yapılmaz diye düşünüyorum.
Evet ben de ilk gün fark edememiştim. Ancak dip ses olduğunu düşünüyorum. Sizdeki nasıl bilmiyorum ancak bendeki hışırtı/fısıltı şeklinde.

Şu anlık servise göndermeyi düşünmüyorum. Çok az olduğu için rahatsız etmiyor fazla.

Evet ben de ilk gün fark edememiştim. Ancak dip ses olduğunu düşünüyorum. Sizdeki nasıl bilmiyorum ancak bendeki hışırtı/fısıltı şeklinde.

Şu anlık servise göndermeyi düşünmüyorum. Çok az olduğu için rahatsız etmiyor fazla.
Takıntı yaptığınız için daha çok duyduğunuzu düşünüyorum.

Zaten servislik bir durum olursa üzmezler diye düşünüyorum gayet hızlı şekilde cevap aldım ama kulaklığımı direkt onlara yollamadığım için süreç uzadı.

Takıntı yaptığınız için daha çok duyduğunuzu düşünüyorum.

Zaten servislik bir durum olursa üzmezler diye düşünüyorum gayet hızlı şekilde cevap aldım ama kulaklığımı direkt onlara yollamadığım için süreç uzadı.
Dediğim gibi fark etmesem sorunsuz kullanırdım. Ancak bir defa fark edince geri dönüşü olmuyor :) Bu sorun dışında kulaklıktan çok memnunum. Sizden de bir CX 80S incelemesi bekliyoruz.

Benim için de aynı şekilde. Kulaklıktan pek anladığım söylenemez açıkcası. Ancak ses karakteri/şarkı türleri ve fiziksel özelliklerinden bahsetmem bile bir çok fayda sağlar diye düşünüyorum.
Biraz kullanıp ve düzensiz uzaktan derslerden kurtulursam inceleme yapabilirim diye düşünüyorum.

@Sylveon @painkiller @yemrem10 Biraz geç oldu ama sonucu söyleyeyim. LG G3, General Mobile GM8 ve HP All in One bilgisayarda Sennheiser CX 300S model kulaklık dip ses sorunu yapıyor. Film izlerken veya müzik dinlerken arkada hışırtıya benzer ses oluyor. Ama her cihazda farklı düzeylerde oluyor. Dip ses seviyesi cihazlar için şöyle : GM8 telefon > LG G3 telefon = HP All in One PC. GM8'de oluşan dip ses dışında diğer cihazlardaki rahatsız edici düzeyde değil.

Daha sonra imzamdaki sistemde kulaklığı denedim. O bilgisayarın anakartında, anakartlar arasında yüksek denebilecek konumda bulunan Realtek ALC1220-VB yongasıyla beraber kaliteli WIMA FKP2 ve Chemicon kapasitörler bulunuyor. Bu bilgisayarda dip ses problemine rastlamadım.

Hal böyle olunca olayın kulaklıktan değil ses kaynağından olduğunu anladım. Tabii bu cihazlarda test ederken farklı Hi-Res&Flac parçalar kullandım. Son olarak bu akşam LG G4 telefonda deneyeceğim. Zira bir sefer buna takmıştım ve dip ses yok gibi gelmişti ama dikkatli bakmamıştım. Onu da doğrulamak istiyorum.

Aslında bu üzücü bir sonuç benim için. Eğer sorun kulaklıkta olsaydı "Amaan servise gönderirim değişirler" diye düşünüyordum. Ama sorun kulaklıkta değil taktığım cihazlarda. PC sorun değil ama telefonumu yakın zamanda değişmeme imkan yok. Bu yüzden bu dip sesle sıkışıp kaldim :(

Telefon olarak uygun fiyatlı olarak LG harici ses konusunda tatmin etmez diye düşünüyorum.

Hatta uygunu geçtim her türlü diyorum.
Hocam şimdi bir telefon alalım desek Realme 6 4 GB ile başlar o da 2.5K malûm.

Elimdeki telefon her ne kadar leş gibi, berbat bir markanın, dandik bir ürünu de olsa benim işimi görüyor. Çünkü telefonda Chrome, WhatsApp, Instagram, Discord ve Youtube dışında uygulama kullanmıyoum. İşimi gördüğü yerde gidip de değişmek istemiyorum.

Geri
Yukarı